Herb PolskiLogo szkoły

W dniu 28 lutego 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Starej Białej z inicjatywy Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wyszynie Pani Katarzyny Warczachowskiej, odbyła się I Edycja Gminnego Turnieju Tenisa Stołowego. Organizatorami tego przedsięwzięcia była Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Wyszynie i Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Starej Białej.

Do udziału w turnieju, oprócz dwóch wymienionych wyżej szkół będących zarazem organizatorami, zgłosiła się także Szkoła Podstawowa im. Władysława Stanisława Reymonta w Maszewie Dużym i Szkoła Podstawowa w Starych Proboszczewicach.

Turniej Tenisa Stołowego rozgrywany był w 4 kategoriach wiekowych: dziewczęta klasy IV  -  VI, dziewczęta klasy VII – VIII, chłopcy klasy IV – VI, chłopcy klasy VII – VIII. Każda szkoła zgłosiła do udziału po czterech zawodników z każdej kategorii wiekowej. W sumie w zawodach wystartowało 64 graczy.

Grano systemem pucharowym do dwóch wygranych setów oraz do dwóch przegranych. Mecze sędziowali nauczyciele wychowania fizycznego z poszczególnych szkół, a głównymi sędziami byli nauczyciele uczący wychowania fizycznego w naszej szkole Pan Michał Kowalski i Pan Michał Zalewski. Rywalizacja była bardzo zacięta, każdy zawodnik chciał osiągnąć jak najlepszy wynik. Nasi uczniowie, szczególnie w kategorii wiekowej klas IV – VI, nie mieli sobie równych. Zdobyliśmy aż 5 statuetek za zajęcie bardzo wysokich lokat:

I miejsce - Natalia Passon - klasa V

II miejsce - Krystian Bętlewski - klasa VI

III miejsce – Tomasz Doliński - klasa VI

III miejsce – Weronika Nowakowska - klasa VI

III miejsce – Dawid Leśniewski - klasa VII

Ogromne brawa! Wierzymy, że jest to świetna zapowiedź dalszych sukcesów i zajmowania najwyższych miejsc.

Statuetki dla zwycięzców i dyplomy dla wszystkich uczestników turnieju sponsorowane były przez Dyrektora naszej szkoły Panią Katarzynę Warczachowską, która także osobiście wręczała nagrody gratulując najlepszym z najlepszych.

Zawody odbywały się w tzw. tłusty czwartek, czyli w dzień , w którym nikt nie liczy kalorii, tylko ilość zjedzonych pączków. Tradycji stało się więc zadość i każdy uczestnik oraz opiekun otrzymał pysznego pączka, batona „Grześka”, wodę i sok. Te słodkości zostały zasponsorowane przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Starej Białej.

Bardzo miłym akcentem sportowej uroczystości było podziękowanie i wręczenie bukietu kwiatów przez uczniów naszej szkoły Pani Bożenie Zarębie Dyrektorowi Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Starej Białej w podziękowaniu za umożliwienie uczniom naszej szkoły korzystania z hali sportowej oraz za wspólne zorganizowanie turnieju.

Ogromnie cieszy fakt, że nasi uczniowie wiedzą, że „Sukces to suma niewielkiego wysiłku powtarzanego z dnia na dzień” (Robert Collier). Doskonałym tego przykładem jest bardzo duże zainteresowanie tenisem sportowym, tłumy przy stołach do tenisa, codzienne rozgrywki i chęć osiągania jak najlepszych wyników. Możemy zatem mieć nadzieję, że przybędzie nam uczestników a następna edycja zaowocuje jeszcze większą ilością zwycięzców i nagród dla naszych uczniów. Czekamy zatem już od teraz z niecierpliwością na przyszłe zawody w tenisa stołowego oraz możliwość zaprezentowanie swoich umiejętności.

Opracował: p. Michał Kowalski

 • PILOTAŻOWE WDROŻENIE PROGRAMOWANIA
 • Lepsza Szkoła
 • Program Rządowy Aktywna Tablica
 • Myślę – Rozumiem – Wiem
 • Certyfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki
 • Rok Szkoły w Ruchu
 • Owoce w szkole
 • Mleko z klasą
 • BezpieczneWakacje.pl
 • Ratujemy i Uczymy Ratować
 • Klub Bezpiecznego Puchatka
 • Dzień Bezpiecznego Internetu
 • Mazowiecki Kurator Oświaty
 • Lepszy start w edukacyjną przyszłość
 • Mamo! Tato! Wolę Wodę!
 • Akademia Aquafresh
 • Kubusiowi Przyjaciele Natury
 • Projekt Centres PSK
 • Trzymaj formę
 • Zachowaj trzeźwy umysł
 • Odpowiedzialny Kierowca
 • Akademia Profesjonalnego Nauczyciela
 • OPOWIEŚĆ O ŻYDACH POLSKICH
 • AKTYWNA EDUKACJA
 • CERTYFIKAT Instytucji Otwartej na Innowacje
 • CERTYFIKAT BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE 2015
 • Program eTwinning
 • Program Wiarygodna Szkoła Podstawowa
 • Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury
 • Podziękowanie dla Szkoły od Pani Minister Edukacji Narodowej