LogopedaSZANOWNI PAŃSTWO!

Jak zapewne wiecie, mowa jest bardzo ważnym narzędziem w komunikacji międzyludzkiej. Pomaga w nawiązywaniu kontaktów społecznych, stanowi narzędzie w zdobywaniu informacji, ale również w wyrażaniu własnych uczuć i myśli. Jednak nie zawsze mowa rozwija się prawidłowo – pojawiają się różne zaburzenia, które przeszkadzają w swobodnej komunikacji.

Nazywam się Magdalena Matczak i będąc logopedą, wychodzę naprzeciw wszelkim problemom związanych właśnie z nieprawidłową mową Państwa dzieci.

Dzięki diagnozie mogłam ustalić kierunki planów terapii. Są one różnorodne, ponieważ dzieci zmagają się z bardzo różnymi zaburzeniami. Z tego względu programy terapii zostały stworzone indywidualnie dla każdego dziecka, dostosowując je do poziomu rozwoju oraz predyspozycji Państwa pociech.

Zaś same zajęcia logopedyczne prowadzone są w sposób bardzo różny i dostosowany do wieku dzieci. Obejmują one liczne ćwiczenia artykulatorów, ćwiczenia oddechowe i artykulacyjne, które realizuję poprzez różne gry i zabawy. Tempo zajęć jest dostosowane do indywidualnych potrzeb Państwa dzieci. Zajęcia te obejmują zatem rozwijanie sprawności komunikacyjnych, wzbogacanie słownictwa, kształtowanie poprawnej artykulacji oraz rozwijanie percepcji słuchowej i wzrokowej. Dzięki urozmaiceniu zajęć mogą Państwo mieć pewność, że nuda nigdy nie zagości na naszych spotkaniach.

Chcąc uzyskać jak najlepsze efekty pracy chciałabym podkreślić, iż znacząca jest również Państwa praca z dzieckiem. Ważne zatem jest, aby spędzając czas ze swoimi pociechami, pamiętać o ich wymowie i starać się wprowadzać różne ćwiczenia podczas codziennych zabaw.

Jeżeli potrzebują Państwo pomysłów na prowadzenie ćwiczeń logopedycznych z dziećmi – zapraszam na spotkania w trakcie moich konsultacji. Mogą Państwo liczyć na porady, ale również liczne materiały, które ułatwią pracę z Waszymi pociechami. Konsultacje są czasem przeznaczonym dla Państwa i w razie jakichkolwiek pytań i uwag serdecznie zapraszam

w każdy piątek w godzinach: 9:05 – 9:50

Jeżeli zaś powyższa godzina nie jest dla Państwa odpowiednia, proszę o kontakt – ustalimy inny, dogodniejszy termin spotkania.

Istnieje również możliwość skontaktowania się ze mną za pośrednictwem poczty e-mail:

Dla dzieci zaś jestem dostępna w trakcie zajęć, które odbywają się w godzinach:

Poniedziałek 8:10 - 13:15

Wtorek 8:10 - 13:45

Środa 7:50 - 13:05

Czwartek 8:10 - 13:05

Piątek 7:50 - 12:00

Mam nadzieję, że Nasza wspólna praca z dziećmi przyniesie szybko oczekiwane efekty. Pamiętajmy, że szczęście małych pociech jest najważniejsze. A dbając o ich wymowę, gwarantujemy łatwiejszą przyszłość.

Raz jeszcze zachęcam do współpracy.

Magdalena Matczak

Ćwiczenia logopedyczne usprawniające oddech

1. Ćwiczenia logopedyczne usprawniające oddech

ŚWIĄTECZNE ĆWICZENIA LOGOPEDYCZNE

1. Przykładowe ćwiczenia doskonalące wymowę i sprawność aparatu artykulacyjnego

PRZYKŁADOWE ĆWICZENIA DLA RODZICÓW DO WYKONANIA Z DZIECKIEM, USPRAWNIAJĄCE ICH PRAWIDŁOWĄ I PŁYNNĄ WYMOWĘ.

1. Przykładowe ćwiczenia dla rodziców do wykonania z dzieckiem, usprawniające ich prawidłową i płynną wymowę.