Dnia 28 kwietnia 2016 r. przedszkolaki z grupy „Żabki” wzięły udział w konkursie „Z przedszkola na Broadway” zorganizowanym przez Samorządowe Przedszkole w Sikorzu. Celem konkursu było rozwijanie umiejętności wypowiadania się przez małe formy teatralne oraz wspomaganie rozwoju aktywności twórczej i wrażliwości dziecka.

Podczas konkursu dzieci zaprezentowały przedstawienie pt. „Zaczarowany pociąg”. Tego dnia przedszkolaki wcieliły się w postaci z bajek „Czerwony Kapturek”, „Kopciuszek”, „Jaś i Małgosia”, „Bolek i Lolek”. Z dużym zaangażowaniem i przejęciem prezentowały swoje role.

Po prezentacji wszystkich przedstawień przygotowanych przez innych uczestników z niecierpliwością czekaliśmy na werdykt jurorów. Po burzliwych naradach okazało się, że …. Wygraliśmy! Zajęliśmy I miejsce!!! W nagrodę grupa „Żabki” została nagrodzona licznymi brawami, otrzymała statuetkę, dyplomy oraz wielką torbę pełną zabawek do naszej sali.

I miejsce dla naszego Przedszkola w konkursie teatralnym „Z przedszkola na Broadway”

Z radością wracaliśmy do Przedszkola, a drodze powrotnej towarzyszyły głośne okrzyki radości.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom z grupy „Żabki” oraz p. Marcinowi Załęskiemu za pomoc w przygotowaniu strojów oraz scenografii.

Opracowała - p. Małgorzata Kapuścińska