Jak co roku Nasze Przedszkole zorganizowało Gminny Konkurs Plastyczny pt.: „Zimowy Bałwanek”. Prace napływały licznie z wszystkich okolicznych przedszkoli. Każdy bałwanek był inny, a materiałami wykorzystywanymi do jego stworzenia nie był tylko papier czy bibuła. Prace wykonano również z różnego rodzaju materiałów recyklingowych, tj.: żarówki, butelki, słoiki, ale i również różnego rodzaju ziarna. Techniki wykorzystane do stworzonych dzieł były tak różnorodne, że wybór zwycięzców był naprawdę trudny.

Specjalnie powołana komisja stanęła przed nie lada wyzwaniem. Zdecydowała więc, że prace ocenione będą w dwóch kategoriach: forma płaska oraz forma przestrzenna.

Oto wyniki naszego konkursu:

FORMA PŁASKA

3-4 latki

I miejsce - Julia Linga – oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Starej Białej.

II miejsce - Tomasz Kowalewski - oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Starej Białej.

III miejsce - Tomasz Kopczyński – Przedszkole w Nowych Proboszczewicach.

Wyróżnienia:

Krzysztof Szpiek- oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Starej Białej.

Oliwia Książkowska - oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Starej Białej.

5-6 latki

I miejsce - Alan Kuś – oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej im. W. Reymonta w Maszewie Dużym.

II miejsce - Michalina Cybulska– Przedszkole Samorządowe w Brudzeniu Dużym.

III miejsce - Adam Bońkowski – oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Starej Białej.

Wyróżnienia:

Adam Kujawa - Samorządowe Przedszkole im. Kornela Makuszyńskiego w Wyszynie.

Ola Michalska - Przedszkole Samorządowe w Brudzeniu Dużym.

Zofia Różycka - Przedszkole Samorządowe w Brudzeniu Dużym.

Nadia Marciniak – oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej im. W. Reymonta w Maszewie Dużym.

PRACE PRZESTRZENNE

3-4 latki

I miejsce - Sebastian Lewandowski – Samorządowe Przedszkole im. Kornela Makuszyńskiego w Wyszynie.

II miejsce - Krzysztof Adamski - Samorządowe Przedszkole im. Kornela Makuszyńskiego w Wyszynie.

III miejsce - Gabriel Dobrowolski - Samorządowe Przedszkole im. Kornela Makuszyńskiego w Wyszynie.

Wyróżnienia:

Maja Krzemińska - Samorządowe Przedszkole im. Kornela Makuszyńskiego w Wyszynie.

Szymon Klimkiewicz - Samorządowe Przedszkole im. Kornela Makuszyńskiego w Wyszynie.

Kacper Klimkiewicz - Samorządowe Przedszkole im. Kornela Makuszyńskiego w Wyszynie.

5-6 latki

I miejsce - Natalia Chęcińska - Przedszkole w Nowych Proboszczewicach.

II miejsce - Hubert Walerowicz - Samorządowe Przedszkole im. Kornela Makuszyńskiego w Wyszynie.

III miejsce - Emilia Bartnicka - Przedszkole w Nowych Proboszczewicach.

Wyróżnienia:

Adrianna Wysocka - Przedszkole w Nowych Proboszczewicach.

Amelia Baranowska - Samorządowe Przedszkole im. Kornela Makuszyńskiego w Wyszynie.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

Dyplomy i nagrody będą dostarczone do przedszkoli i szkół po feriach zimowych.

Opracowała: p. Małgorzata Łempkowska