
Dzień Bezpiecznego Internetu w przedszkolu to wyjątkowe wydarzenie, którego celem jest zapoznanie dzieci z podstawowymi zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu i urządzeń elektronicznych. W dniu 11.02.2026 r. przedszkolaki z grupy „Sówki” dowiedziały się, uczestnicząc w warsztatach z pedagogiem p. Wioletą Marciniak, że Internet może być ciekawym i pomocnym narzędziem, ale należy korzystać z niego mądrze i ostrożnie.
Podczas zajęć dzieci poznały najważniejsze zasady bezpieczeństwa w sieci, takie jak: ochrona swoich danych osobowych, niekontaktowanie się z nieznajomymi oraz informowanie dorosłych o każdej niepokojącej sytuacji. Pani Pedagog przeprowadziła rozmowę kierowaną oraz zabawy tematyczne, quizy. Dzięki tym zajęciom przedszkolaki ucząc się poprzez zabawę, rozwinęły jednocześnie świadomość cyfrową.
Opracowała: p. E. Majewska