Drukuj

Uczniowie klasy Ib rozpoczęli cykl zajęć poświęconych doskonaleniu umiejętności ortograficznych. Lekcje mają formę aktywności ruchowej, co pozwala uczyć się poprzez działanie.

 

Podczas zajęć uczniowie rozpoznają i analizują trudności ortograficzne. Każdą trudność na karcie zaznaczają odpowiednim kolorem żetonu, co pomaga im dostrzegać obszary wymagające szczególnej uwagi oraz wprowadza samokontrolę.

 

Systematyczna praca w takiej formie ma na celu rozwijanie czujności ortograficznej, kształtowanie nawyku poprawnego pisania, budowanie wiary we własne możliwości oraz większe zaangażowanie w proces lekcyjny.

Opracowała: p. J. Wojciechowska