wycieczka_warszawa

25 listopada swoje święto obchodziła najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Małe, duże, puchate i mięciutkie, pluszowe misie opanowały Przedszkole im. Kornela Makuszyńskiego w Wyszynie. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija.

Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – 25 listopada 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej. W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek… Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.

W tym wyjątkowym dniu przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię pluszowego misia, wspólnie bawiły się przy misiowych piosenkach i uczestniczyły w przygotowanych przez nauczycielki atrakcjach: zabawach ruchowych, plastycznych, quizach, a także misiowych tańcach. To był naprawdę niezwykły i magiczny dzień pełen wrażeń.

Koordynatorzy: Małgorzata Jarzyńska, Katarzyna Magryta, Anna Wiktorowska