Drukuj

W grupie Słoneczek odbyły się zajęcia przyrodnicze związane z sadzeniem cebulek oraz wysiewem żyta. Przedszkolaki z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w przygotowaniu ziemi, sadzeniu roślin i podlewaniu ich. Słoneczka poznały etapy wzrostu cebuli, budowę, jej zapach oraz dowiedziały się, czego potrzebują rośliny, aby mogły się rozwijać. W sali powstał kącik hodowli roślinek, w którym przedszkolaki obserwują codziennie zmiany zachodzące w ich wyglądzie. Zajęcia miały na celu kształtowanie postaw proekologicznych, uczenie odpowiedzialności, a także rozwijały ciekawość poznawczą dzieci.

Opracowała: K. Magryta