Drukuj

 

W Słoneczkach tradycyjnie odbyły się kolejne ciekawe zajęcia sensoryczne polegające na malowaniu pipetami wiosennego obrazu, stworzonego z wacików kosmetycznych. Dzieci z dużym zaangażowaniem nabierały barwną wodę do pipet i delikatnie nakrapiały nią waciki, obserwując jak kolory się mieszają i rozlewają.

 

Dodatkową atrakcją było malowanie i tworzenie kolorowych kraterów na białej sodzie, które w końcowym efekcie stworzyły piękny, nowoczesny, bąbelkowo-piankowy obraz.

 

Zajęcia innowacyjne rozwijały motorykę małą, koordynację wzrokowo-ruchową oraz pobudzały zmysły i kreatywność dzieci.

 

Praca zespołowa sprawiła dzieciom wiele radości, a powstałe obrazy były pełne kolorów i wiosennego nastroju.

Opracowała: K. Magryta