Drukuj

Dnia 14 maja 2026 roku w naszym przedszkolu odbył się wyjątkowy pokaz mody ekologicznej dla dzieci. Wydarzenie miało na celu promowanie postaw proekologicznych oraz rozwijanie kreatywności najmłodszych. Dzieci zaprezentowały niezwykłe stroje wykonane z materiałów przeznaczonych do recyklingu, takich jak gazety, worki foliowe, kartony, nakrętki czy bibuła. Każdy uczestnik z dumą prezentował swój strój na specjalnie przygotowanym wybiegu. Kolorowe i pomysłowe kreacje wzbudziły zachwyt zarówno wśród dzieci, jak i nauczycieli. Podczas pokazu panowała radosna atmosfera, a wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Wydarzenie było doskonałą okazją do rozmów o ochronie środowiska i znaczeniu segregacji odpadów.

 

Lista laureatów konkursu Pokaz Mody Ekologicznej:

I miejsce

- Marcel Szematowicz – grupa Słoneczka – 3 latki

- Tymon Chęciński - grupa Krasnoludki – 4 latki

- Klara Jaworska – grupa Sówki – 4/5 latki

- Miłosz Jastrzębski– grupa Skrzaty – 5 latki

Anna Płaczkowska – grupa Odkrywcy – 6 latki

II miejsce

- Amelia Kinalska – grupa Kraskoludki – 4 latki

- Hanna Promis – grupa Sówki – 4/5 latki

- Jakub Płaczkowski - grupa Skrzaty – 5 latki

- Rozalia Wyrzykowska – grupa Odkrywcy – 6 latki

III miejsce

- Wojciech Wasilewski – grupa Krasnoludki – 4 latki

- Franciszek Bronikowski – grupa Sówki – 4/5 latki

- Jan Mędrek – grupa Skrzaty – 5 latki

- Aleksander Szymański – grupa Tropiciele – 6 latki

 

Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu ekologicznych strojów, a także sponsorom: Przedsiębiorstwu Gospodarowania Odpadami w Płocku  za wsparcie finansowe i zaangażowanie w konkurs. Dzięki wspólnej pracy pokaz okazał się wspaniałym i inspirującym wydarzeniem.

Organizatorzy: E. Majewska, M. Sieradzka