Herb PolskiLogo szkoły

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wyszynie
Udział w Projekcie dofinansowanym z Funduszy Europejskich
Pierwszoklasiści 2020
Uroczystość 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę
Uroczystość 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę
Uroczystość 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę
Zielona Szkoła
Edukacyjny spacer po Płocku
Jasełka Bożonarodzeniowe
Święta Majowe
Previous Next Play Pause
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wyszynie Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wyszynie
Udział w Projekcie dofinansowanym z Funduszy Europejskich Udział w Projekcie dofinansowanym z Funduszy Europejskich
Pierwszoklasiści 2020 Pierwszoklasiści 2020
Uroczystość 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę Uroczystość 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę
Uroczystość 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę Uroczystość 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę
Uroczystość 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę Uroczystość 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę
Zielona Szkoła Zielona Szkoła
Edukacyjny spacer po Płocku Edukacyjny spacer po Płocku
Jasełka Bożonarodzeniowe Jasełka Bożonarodzeniowe
Święta Majowe Święta Majowe

Spotkanie z policjantem”Nasze przedszkole z chęcią odwiedzają niezwykli goście. 08.10.2021 przedszkolaki miały okazję spotkać się z osobami pełniącymi ważne funkcje społeczne. Każdą grupę odwiedził st. sierż. Marcin Wrzochol wraz z asp. Magdaleną Tomasińską. Głównym celem spotkania było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród dzieci.

Goście omówili zasady bezpiecznego poruszania się po ulicy, chodniku, podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych oraz w trakcie jazdy rowerem. Policjanci zwrócili szczególną uwagę na konieczność zakładania kamizelki odblaskowej oraz przypomnieli wszystkim dzieciom o obowiązku jazdy w fotelikach. Poruszono także temat niebezpieczeństw, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi oraz omówiono sposoby unikania ich. Dzieci wraz z policjantami mieli okazję jeszcze raz przećwiczyć bezpieczną pozycję w razie ataku psa, czyli tzw. „żółwik”. Na zakończenie spotkania chętne dzieci ubierały strój policjanta, czyli czapkę, kamizelkę odblaskową a w rączkach trzymały kajdanki i tarczę do zatrzymywania pojazdów. Wydarzenie te na pewno pozostanie w pamięci dzieci na bardzo długo czas.

Spotkania profilaktyczne z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym w szkole

6 października uczniowie naszej szkoły- podzieleni na dwie grupy wiekowe- uczestniczyli w spotkaniu z policjantami. Dzielnicowy sierżant sztabowy Marcin Wrzochol wraz z sierżantem Krzysztofem Purgalem z Posterunku Policji w Starej Białej oraz sztabowym Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Płocku sierżantem Przemysławem Necem odwiedzili najmłodszych uczestników ruchu drogowego z naszej szkoły. W ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” omówili z uczniami klas I – VI zasady bezpiecznego korzystania z dróg. Było dużo pytań, na które mundurowi chętnie odpowiedzieli.

Uczniowie mieli okazję porozmawiać o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych. Nasi Goście zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówili sposoby unikania lub pokonywania ich. Ponadto podkreślili, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe oraz zapięte podczas jazdy pasy bezpieczeństwa.

Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały liczne przykłady niewłaściwego zachowania się. Zaangażowanie uczniów było najlepszym dowodem na to, że zajęcia są potrzebne, a spotkania z mundurowymi stanowią ważną część rozwoju społecznego i podnoszą świadomość dzieci.

Opracował: p. Janusz Nowak

 

 • PILOTAŻOWE WDROŻENIE PROGRAMOWANIA
 • Lepsza Szkoła
 • Program Rządowy Aktywna Tablica
 • Myślę – Rozumiem – Wiem
 • Certyfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki
 • Rok Szkoły w Ruchu
 • Owoce w szkole
 • Mleko z klasą
 • BezpieczneWakacje.pl
 • Ratujemy i Uczymy Ratować
 • Klub Bezpiecznego Puchatka
 • Dzień Bezpiecznego Internetu
 • Mazowiecki Kurator Oświaty
 • Lepszy start w edukacyjną przyszłość
 • Mamo! Tato! Wolę Wodę!
 • Akademia Aquafresh
 • Kubusiowi Przyjaciele Natury
 • Projekt Centres PSK
 • Trzymaj formę
 • Zachowaj trzeźwy umysł
 • Odpowiedzialny Kierowca
 • Akademia Profesjonalnego Nauczyciela
 • OPOWIEŚĆ O ŻYDACH POLSKICH
 • AKTYWNA EDUKACJA
 • CERTYFIKAT Instytucji Otwartej na Innowacje
 • CERTYFIKAT BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE 2015
 • Program eTwinning
 • Program Wiarygodna Szkoła Podstawowa
 • Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury
 • Podziękowanie dla Szkoły od Pani Minister Edukacji Narodowej
 • Ogólnopolski program