Przedszkolaki w Zakątku OdkrywcówW dniu 12 marca dzieci z grup Kraina Bolka i Lolka oraz Kraina Smerfów uczestniczyły w wyciecze do Zakątka Odkrywców. Dzieci wzięły udział w warsztatach kredkowych, podczas których obcowały z niezwykłym światem barw.

Konkurs ZDROWY MAŁY CZŁOWIEKSamorządowe Przedszkole im. Kornela Makuszyńskiego w Wyszynie zaprasza do udziału w II EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO pod hasłem: ZDROWY MAŁY CZŁOWIEK.

Plan DaltońskiW roku szkolnym 2017/2018 w grupie dzieci 4 – letnich „Kraina Smerfów” wdrażana jest innowacja pedagogiczna „Plan daltoński – współpraca, samodzielność, odpowiedzialność”. Treści zawarte w programie innowacji realizowane są w ramach codziennych zajęć.

Przedszkolaki z wizytą w TeatrzeDnia 23 lutego 2018 r. dzieci z grupy „Kraina Koziołek Matołek”, „Kraina Reksio”, „Kraina Zaczarowany Ołówek”, „Kraina Pomysłowy Dobromir” wybrały się na wycieczkę do Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku na spektakl pod tytułem: „Kopciuszek” na motywach baśni braci Grimm.

Mały Miś w Świecie Wielkiej LiteraturyW roku szkolnym 2016/2017 dzieci z grupy Kraina Bolka i Lolka wzięły udział w II edycji ogólnopolskiego projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Celem projektu było rozwijanie czytelnictwa wśród przedszkolaków oraz współpracy między przedszkolami.

Projekt Radosne PrzedszkolakiNasze Przedszkole uczestniczy w projekcie realizowanym przez Gminę Stara Biała dofinansowanym z Funduszy Europejskich pn. „Radosne przedszkolaki w Gminie Stara Biała”. Jego głównymi uczestnikami są dzieci 4 – letnie z „Krainy Smerfów” z nowo utworzonego oddziału.

WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE W PRZEDSZKOLUW dniu 15 grudnia 2017 roku w naszym przedszkolu zorganizowane zostały warsztaty bożonarodzeniowe dla rodziców i ich dzieci. Celem warsztatów było wykonanie ozdób świątecznych na choinki przedszkolne.

Wizyta Św. Mikołaja w Samorządowym Przedszkolu im. Kornela Makuszyńskiego w WyszynieW dniu 6 grudnia 2017 r. nasze przedszkole w towarzystwie Wójta Gminy Stara Biała p. Sławomira Wawrzyńskiego odwiedził wyjątkowy gość – ŚWIĘTY MIKOŁAJ.

Udział w konkursie recytatorskim w Brudzeniu DużymDnia 24.11.2017 r. troje dzieci z naszego przedszkola, wzięło udział w IV Międzyprzedszkolnym Konkursie Recytatorskim w Brudzeniu Dużym. W tym roku konkurs przebiegał pod hasłem „Las w poezji”. Celem konkursu było rozbudzanie wrażliwości na piękno otaczającej przyrody, popularyzowanie literatury dziecięcej, uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze oraz integracja środowisk przedszkolnych.

Zajęcia edukacyjne z psem15 i 16 listopada 2017 r. dzieci z grup 4 – 5 –latków („Krainy Smerfów”, „Krainy Reksia”, „Krainy Bolka i Lolka”, „Krainy Koziołka Matołka”) uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych z psem Bają. Zajęcia przeprowadziła pani Anna Zakrzewska.