WYCIECZKA DO SALI ZABAW FIKOŁKI12.10.2018 r. dzieci z grup „Śliweczki”, „Wisienki”, „Poziomki” i „Morelki” Samorządowego Przedszkola im. Kornela Makuszyńskiego w Wyszynie wyjechały na wycieczkę do Sali Zabaw Fikołki w Płocku. Każdy przedszkolak z niecierpliwością czekał na ten dzień i nie mógł doczekać się wyjazdu.

SPOTKANIE Z PANIĄ DIETETYKPromując wśród dzieci zdrowe nawyki żywieniowe w dniu 2 i 3 października 2018 r. odbyło się spotkanie z panią dietetyk Mileną Olaszewską.
Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, w jaki sposób żywność wpływa na nasze zdrowie i codzienne funkcjonowanie.

Akcja „Sprzątanie świata 2018” w naszym przedszkolu28 września 2018 r. dzieci z naszego przedszkola wraz z wychowawcami uczestniczyli w jubileuszowej 25 akcji „Sprzątanie Świata”, w tym roku pod hasłem „Akcja segregacja, 2 x więcej, 2 x czyściej”.
Była to symboliczna akcja, której celem było promowanie ograniczenia ilości śmieci i ich efektywnej segregacji.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA!!!W dniu 20 września 2018 r. Nasze cudowne maluchy – wesołe, radosne i uśmiechnięte były wyjątkowo szczęśliwe i zadowolone, obchodziły bowiem swoje święto – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Specjalnie na tę uroczystość przygotowano dla dzieci wiele atrakcji i niespodzianek dostarczając okazji do świętowania, wesołej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURYGrupa Malinki oraz grupa Morelki z Samorządowego Przedszkola im. Kornela Makuszyńskiego w Wyszynie biorą udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”, którego organizatorem jest Grupa MAC S.A.

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna Nasza Polska Cała”W I semestrze roku szkolnego 2018/2019 nasze przedszkole bierze udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Piękna Nasza Polska Cała”. Projekt ten powstał z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Spotkanie adaptacyjne w naszym przedszkoluDnia 1.09.2018 roku w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Wyszynie, Samorządowym Przedszkolu im. Kornela Makuszyńskiego obył się dzień adaptacyjny we wszystkich grupach przedszkolnych, które zmieniły nazwy.