Jasełka BożonarodzenioweDnia 18.12.2018 r. w naszym przedszkolu odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe. Zostały przygotowane przez dzieci 5 - letnie z grup "Wisienki" i "Śliweczki" pod opieką swoich wychowawców. Oprawę muzyczną przygotował nauczyciel muzyki - p. Cezary Szymczak.

Warsztaty Bożonarodzeniowe z rodzicamiMagiczny czas świąt Bożego Narodzenia zagościł na dobre w Naszym Przedszkolu.
Dnia 14 grudnia 2018 roku w miłej, świątecznej atmosferze rodzice naszych przedszkolaków odkrywali swoje talenty plastyczne i wraz z dziećmi zamienili się w prawdziwych artystów.

Święty Mikołaj w naszym PrzedszkoluGrudzień jest wyjątkowym miesiącem - dzieci go uwielbiają, wówczas odwiedza ich Święty Mikołaj, oczywiście z workiem pełnym prezentów. Pierwsza wizyta Świętego Mikołaja odbywa się w Mikołajki czyli 6 grudnia.

UDZIAŁ W  MIĘDZYPRZEDSZKOLNYM KONKURSIE RECYTATORSKIM W BRUDZENIU DUŻYM29.11.2018 r. w Samorządowym Przedszkolu w Brudzeniu Dużym odbył się V Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski pt. „Zwierzęta w poezji dziecięcej”.

Światowy Dzień Pluszowego Misia w Samorządowym Przedszkolu im. Kornela Makuszyńskiego w WyszynieDnia 26 listopada 2018 r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu zgodnie z tradycją Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyniosły do przedszkola misie i nie tylko bo również inne ulubione pluszaki.

XVI Gminny Turniej Wiedzy MatematycznejDnia 27 listopada 2018 r. ogłoszono wyniki V MIĘDZYPRZEDSZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „Zwierzęta z naszych lasów” w którym dzieci z naszego przedszkola wzięły udział. Przedszkolaki przygotowały piękne i ciekawe prace.

CHLEBOWE WARSZTATYOd ziarenka do bochenka, czyli odpowiedź na pytanie „A skąd się bierze chleb?”
Przygotowanie idealnego bochenka chleba to nie lada sztuka. W dniu 21 listopada 2018 roku w Naszym Przedszkolu odbyły się warsztaty chlebowe. Dzieci poznały przepis na chleb, oglądały ziarna zbóż, ucierały ziarno, rozpoznawały różne typy mąki, obserwowały przygotowywanie zaczynu chlebowego, wyrabiały własnoręcznie małe chlebki, które następnie smakowały i zabierały dla swoich bliskich.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA!!!Dzień 16 listopada 2018 roku pozostanie na długo w pamięci dzieci 3 letnich z Naszego Przedszkola i ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka. Od samego rana trwały przygotowania, a w sali gromadzili się goście.

Cyrk w przedszkolu!Dnia 29 października 2018 r. gościliśmy w naszym przedszkolu cyrk FIESTA z Ukrainy. Wszystkie dzieci – począwszy od maluchów aż do starszaków – z zapartym tchem śledziły występy pary cyrkowców. Program artystyczny zawierał m. in. pokaz żonglerki i akrobacje. Artyści zaprosili także nasze przedszkolaki do wspólnych występów.

Warsztaty chemiczno-fizyczneW dniu 15 października 2018 roku dzieci z przedszkola uczestniczyły w warsztatach chemiczno - fizycznych. Prowadząca zaprezentowała dzieciom ciekawe doświadczenia, a także umożliwiła dzieciom samodzielne przeprowadzenie eksperymentów.