WIZYTA PANI LEŚNIKDnia 26.04.2019 r. do naszego przedszkola przybył niezwykły gość - Pani Leśnik Małgorzata Włoczkowska z Nadleśnictwa w Płocku, która przybliżyła dzieciom informacje na temat swojej pracy, a także poszerzyła ich wiadomości o lesie i jego mieszkańcach.

Teatrzyk „Vaśka”Dnia 28 marca 2019 r. gościliśmy w naszym przedszkolu teatrzyk „Vaśka” ze spektaklem „Nazywajmy rzeczy po imieniu”. Podczas wystąpienia dzieci dowiedziały się, że w teatrze wszystko jest możliwe, na przykład, że można przenosić się z miejsca na miejsce w jednej chwili.

WARSZTATY CERAMICZNE27 marca 2019 r. w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty ceramiczne, w których udział wzięły dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych. Warsztaty podzielone zostały na dwie części: teoretyczną i praktyczną.

Wiosna, wiosna, ach to TyW czwartek 21.03.2019 wszystkie dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Każde z nich tego dnia ubrane było w kolorowe stroje, nie zabrakło również charakterystycznych dla tej pory roku kwiatów, motyli, bocianów, żabek.

SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYMW dniu 18.03.2019 r. gościliśmy w naszym przedszkolu Pana Piotra Chalińskiego - RATOWNIKA MEDYCZNEGO, który przeprowadził dla dzieci z grupy Śliweczki i Wisienki warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Warsztaty Kulinarne w „Zakątku Odkrywców”Dnia 15.03.2019 r. dzieci z Samorządowego Przedszkola im. Kornela Makuszyńskiego w Wyszynie z grup Jabłuszka i Malinki wraz ze swoimi wychowawcami udały się na wycieczkę do Zakątka Odkrywców w Stróżewku na warsztaty kulinarne.

Spotkanie adaptacyjne w naszym przedszkoluPo raz kolejny nasze przedszkole przystąpiło do akcji charytatywnej „Pełna miska dla schroniska”. Celem akcji była pomoc zwierzętom przebywającym w Schronisku dla zwierząt w Płocku poprzez zbiórkę karm, misek i koców. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom i dzieciom, którzy włączyli się do akcji.

Wycieczka do Manufaktury SłodyczyW dniu 12 marca b. r. grupy "Poziomek" i "Śliweczek" wzięły udział w wycieczce do Manufaktury Słodyczy w Płocku, gdzie odbył się pokaz powstawania masy do produkcji lizaków. Potem każdy z uczestników wycieczki wykonał samodzielnie swojego lizaka, którego zabrał do domu.

Puszyste i kolczaste-zwierzęta domoweDnia 12 marca 2019 roku w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty edukacyjne „Puszyste i kolczaste – zwierzęta domowe”. Podczas zajęć dzieci miały okazję zobaczyć i dotknąć jeża, świnkę morską, szynszyle, królika oraz szczura.

Warsztaty archeologiczne w naszym przedszkoluW dniach 19 i 20 lutego 2019 roku gościliśmy w naszym przedszkolu Panią Agnieszkę Łukowską oraz Pana Pawła Dziechciarza – archeologów, którzy przeprowadzili dla nas archeologiczne warsztaty.