WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE W PRZEDSZKOLUW dniu 15 grudnia 2017 roku w naszym przedszkolu zorganizowane zostały warsztaty bożonarodzeniowe dla rodziców i ich dzieci. Celem warsztatów było wykonanie ozdób świątecznych na choinki przedszkolne.

Wizyta Św. Mikołaja w Samorządowym Przedszkolu im. Kornela Makuszyńskiego w WyszynieW dniu 6 grudnia 2017 r. nasze przedszkole w towarzystwie Wójta Gminy Stara Biała p. Sławomira Wawrzyńskiego odwiedził wyjątkowy gość – ŚWIĘTY MIKOŁAJ.

Udział w konkursie recytatorskim w Brudzeniu DużymDnia 24.11.2017 r. troje dzieci z naszego przedszkola, wzięło udział w IV Międzyprzedszkolnym Konkursie Recytatorskim w Brudzeniu Dużym. W tym roku konkurs przebiegał pod hasłem „Las w poezji”. Celem konkursu było rozbudzanie wrażliwości na piękno otaczającej przyrody, popularyzowanie literatury dziecięcej, uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze oraz integracja środowisk przedszkolnych.

Zajęcia edukacyjne z psem15 i 16 listopada 2017 r. dzieci z grup 4 – 5 –latków („Krainy Smerfów”, „Krainy Reksia”, „Krainy Bolka i Lolka”, „Krainy Koziołka Matołka”) uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych z psem Bają. Zajęcia przeprowadziła pani Anna Zakrzewska.

Wyjazd do teatruDawno, dawno temu… a może i nie tak dawno, żył sobie Książę, który całe dnie spędzał grając na swoim smartfonie. Król nie wiedział, co zrobić. Dwoił się i troił, żeby go czymś zainteresować. Chciał, aby Książę zajął jego miejsce. Wymyślił więc, że poszuka mu żony. Wydał bal, na który zaprosił wszystkie panny z całego królestwa. Zapomniał tylko o jednej biednej posługaczce, zwanej Kopciuszkiem...

Do naszego przedszkola z wielką ochotą przybywają osoby pełniące ważne i odpowiedzialne funkcje społeczne. Bardzo miłym gościem, oczekiwanym z niecierpliwością przez wszystkie dzieci był funkcjonariusz Posterunku Policji w Starej Białej sierż. szt. Tomasz Zemło. Głównym celem spotkania było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród przedszkolaków.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKAW dniu 28 września 2017 r. dzieci z Samorządowego Przedszkola im. Kornela Makuszyńskiego w Wyszynie obchodziły DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci.

Spotkanie adaptacyjne w naszym przedszkoluSpotkanie adaptacyjno-integracyjne
W dniu 2 września 2017 r. w Samorządowym Przedszkolu im. Kornela Makuszyńskiego w Wyszynie odbyło się spotkanie adaptacyjno-integracyjne dla dzieci przyjętych do przedszkola na rok szkolny 2017/2018.