„Bądźcie pozdrowieni gospodarze mili, żeście swego serca drzwi nam otworzyli. Niech miłość, pokój i radość zamieszkają w domu, który swej gościny nie odmówił nikomu!”

SZCZĘŚĆ BOŻE W NOWYM ROKU!

4 stycznia 2015 roku KOLĘDNICY MISYJNI pod patronatem Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci wyruszyli do rodzin w swojej parafii, by głosić Dobrą Nowinę i nieść pomoc dzieciom w Indiach.

Nawiązując do pięknej, polskiej tradycji „mali misjonarze” z kolędą na ustach odwiedzali domy mieszkańców Wyszyny. Kolędowali uczniowie z klasy II i III w składzie: Weronika Nowakowska, Karolinka Brudnicka, Ola Cybulska, Maja Filipkowska, Dominik Pieńkos, Damian Ludwicki, Maja Kwiatkowska, Julia Kamińska, Paulinka Nowakowska i Julia Brzezińska oraz panie Kamila Górzyńska i Edyta Kołodziejska.

Oprócz ofiar pieniężnych, które zostały przekazane na rzecz misji katolickich (407,50 zł), dzieci otrzymały wiele pysznych smakołyków, które osłodziły im trud wędrówki, która w tym roku wyjątkowo nie była łatwa. Misyjnym kolędnikom towarzyszył przeszywający wiatr, śnieg i deszcz, ale nawet tak niesprzyjająca aura nie zniechęciła dzieci. Mieszkańcy Wyszyny chętnie otwierali drzwi domów, a także swoje serca na potrzeby Indyjskich dzieci. Cieszyli się, że wracają stare tradycje w misyjnej oprawie, padało wiele ciepłych słów, a nawet serdeczne uściski i zaproszenia na następny rok.

Kolędowanie sprawiło wiele radości zarówno rodzinom, które odwiedziliśmy, jak i dzieciom, które z wielkim zapałem przygotowały tę akcję.
Ufamy, że za rok również mieszkańcy Wyszyny pokażą jak wielkie i otwarte mają serca.

Tekst opracowała: p. Edyta Kołodziejska