Pod taką nazwą został opracowany szkolny program edukacji ekologicznej w ramach konkursu na EKO-PRACOWNIĘ dla Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Wyszynie w ramach Programu Priorytetowego „Program Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej”.

Celem konkursu jest pozyskanie dofinansowania na wyposażenie nowej pracowni przyrodniczej. Aby spełnić kryteria uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem p. Justyny Wojciechowskiej nakręcili dwuminutowy filmik, promujący postawy proekologiczne oraz ukazujący potrzeby naszej szkoły. Uczniowie klasy V i VI wcielili się w aktorów, wzorowo odgrywając swoje role. W nagrodę dyrektor szkoły zabrała ich do nowo powstającej sali gimnastycznej, której widok zrobił na uczniach ogromne wrażenie.

Zespół nauczycieli w składzie wicedyrektor p. Justyna Piotrowska, nauczyciel przyrody, matematyki i informatyki p. Monika Skrzynecka oraz nauczyciel biologii, chemii i fizyki p. Marcin Komorowski wspólnie z dyrektorem p. Katarzyną Warczachowską opracował pełną dokumentację konkursową zgodną z kryteriami konkursu. Piękny transparent, promujący EKO-postawę wspólnie z uczniami wykonał wychowawca świetlicy p. Janusz Nowak.

Nowa Eko-pracownia będzie atrakcyjnym miejscem do nauki, eksperymentowania i kształtowania nawyków ekologicznych. Wierzymy, że konkurs pod nazwą EKOPRACOWNIA jest ogromną szansą dla naszej placówki i liczymy, że to właśnie w naszej szkole taka pracownia niebawem powstanie.

Dyrektor szkoły składa serdeczne podziękowania uczniom biorącym udział w/w konkursie, nauczycielom, którzy swoją pomysłowością, zaangażowaniem, wiedzą i umiejętnościami przyczynili się do opracowania pełnej dokumentacji konkursowej w opinii specjalistów ocenionej, jako profesjonalna.

Trzymajcie kciuki za naszą szkołę, czekamy na wynik konkursu z nadzieją na zwycięstwo!!!

Link do filmiku: https://youtu.be/W0T7Vu6-9pM