Herb PolskiLogo szkoły

Nadzieja jest najcenniejszą towarzyszką życia.

(Jean-Paul Sartre)

25 kwietnia br. naszą szkołę odwiedziły przedstawicielki Caritas Płockiej Diecezji – p. Małgorzata Przemyłska i p. Nina Dymek, które zostały zaproszone z inicjatywy Szkolnego Koła Wolontariatu „Świetliki”. Dzieci i młodzież miały okazję uczestniczyć w spotkaniu, które przybliżyło im idee akcji „Pola Nadziei” - międzynarodowej kampanii realizowanej przez hospicja.

Kampania składa się z dwóch odsłon: kampanii jesiennej, podczas której, na terenie placu szkolnego uczniowie sadzić będą żonkilowe pola. Sadzenie żonkili jest wyrazem solidarności ze wszystkimi dotkniętymi chorobą, cierpieniem.

Podczas kampanii wiosennej - na tle kwitnących już żonkilowych pól nadziei odbędą się spotkania z przedszkolakami, uczniami i młodzieżą szkolną, mające na celu propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym przed szkołą posadzimy dużo żonkili, które wiosną pięknie zakwitną, tak jak zakwitła w sercach naszych uczniów potrzeba niesienia pomocy nieuleczalnie chorym. Wiosną zorganizowana będzie kwesta, z której zebrane pieniądze pozwolą na częściowe zaspokojenie potrzeb małych podopiecznych hospicjum.

Opracował: p. Janusz Nowak

 • PILOTAŻOWE WDROŻENIE PROGRAMOWANIA
 • Lepsza Szkoła
 • Program Rządowy Aktywna Tablica
 • Myślę – Rozumiem – Wiem
 • Certyfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki
 • Rok Szkoły w Ruchu
 • Owoce w szkole
 • Mleko z klasą
 • BezpieczneWakacje.pl
 • Ratujemy i Uczymy Ratować
 • Klub Bezpiecznego Puchatka
 • Dzień Bezpiecznego Internetu
 • Mazowiecki Kurator Oświaty
 • Lepszy start w edukacyjną przyszłość
 • Mamo! Tato! Wolę Wodę!
 • Akademia Aquafresh
 • Kubusiowi Przyjaciele Natury
 • Projekt Centres PSK
 • Trzymaj formę
 • Zachowaj trzeźwy umysł
 • Odpowiedzialny Kierowca
 • Akademia Profesjonalnego Nauczyciela
 • OPOWIEŚĆ O ŻYDACH POLSKICH
 • AKTYWNA EDUKACJA
 • CERTYFIKAT Instytucji Otwartej na Innowacje
 • CERTYFIKAT BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE 2015
 • Program eTwinning
 • Program Wiarygodna Szkoła Podstawowa
 • Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury
 • Podziękowanie dla Szkoły od Pani Minister Edukacji Narodowej