Herb PolskiLogo szkoły

Spotkanie adaptacyjno-integracyjne

W dniu 2 września 2017 r. w Samorządowym Przedszkolu im. Kornela Makuszyńskiego w Wyszynie odbyło się spotkanie adaptacyjno - integracyjne dla dzieci przyjętych do przedszkola na rok szkolny 2017/2018.

Priorytetem naszego Przedszkola jest to, by każde dziecko czuło się w nim dobrze, bezpiecznie i komfortowo. Wiemy jednak, że na początku dla przyszłych przedszkolaków wszystko jest nowe, nieznane. Debiut w Przedszkolu to niełatwa sprawa, malucha czekają poważne zmiany w życiu, jednak to co nowe wcale nie musi okazać się złe….... Aby ułatwić dzieciom zaklimatyzowanie się w naszym Przedszkolu realizujemy program adaptacyjny pt.: „Przyjaciół poznać czas, przedszkole wita nas” oparty na wiedzy o rozwoju dzieci, oczekiwaniach i wzajemnych oddziaływaniach przedszkola, rodziców i nauczycieli, w celu stworzenia dzieciom jak najlepszego startu przedszkolnego.

Zgodnie z założeniem programu zorganizowano SPOTKANIE ADAPTACYJNE, którego głównym celem była integracja społeczności przedszkolnej. Podczas wspólnych zabaw dzieci miały czas na nawiązanie pierwszych znajomości, poznania pomieszczeń przedszkolnych oraz swoje „ciocie”. Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach muzyczno-ruchowych, z chustą animacyjną oraz tworzyły kreatywne kolorowe prace plastyczne.

Po pełnym radosnych wrażeń i emocji wspólnie spędzonym czasie, z uśmiechem na buzi „już” nasze przedszkolaki wracały do domu.

Dziękujemy wszystkim Rodzicom za przybycie i aktywny udział w spotkaniu.

TRZYMAMY KCIUKI - OBY TAK DALEJ!!!

Opracowała - p. Marzena Rychlińska

 • PILOTAŻOWE WDROŻENIE PROGRAMOWANIA
 • Lepsza Szkoła
 • Program Rządowy Aktywna Tablica
 • Myślę – Rozumiem – Wiem
 • Certyfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki
 • Rok Szkoły w Ruchu
 • Owoce w szkole
 • Mleko z klasą
 • BezpieczneWakacje.pl
 • Ratujemy i Uczymy Ratować
 • Klub Bezpiecznego Puchatka
 • Dzień Bezpiecznego Internetu
 • Mazowiecki Kurator Oświaty
 • Lepszy start w edukacyjną przyszłość
 • Mamo! Tato! Wolę Wodę!
 • Akademia Aquafresh
 • Kubusiowi Przyjaciele Natury
 • Projekt Centres PSK
 • Trzymaj formę
 • Zachowaj trzeźwy umysł
 • Odpowiedzialny Kierowca
 • Akademia Profesjonalnego Nauczyciela
 • OPOWIEŚĆ O ŻYDACH POLSKICH
 • AKTYWNA EDUKACJA
 • CERTYFIKAT Instytucji Otwartej na Innowacje
 • CERTYFIKAT BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE 2015
 • Program eTwinning
 • Program Wiarygodna Szkoła Podstawowa
 • Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury