Była! Była zabawa!
Ale się działo!
Niedzieli było mało!
Było głośno! Było radośnie!
Włączyliśmy się wszyscy w XXII Finał WOŚP!

12 stycznia 2014r., już po raz drugi, w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Wyszynie wraz z całą Polską zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Na ten jeden zimowy dzień serca wszystkich Polaków biją w jednym rytmie, każdy chce pomóc innym, najlepiej, jak tylko potrafi.

W naszej szkole przygotowania do finału rozpoczęły się już sporo wcześniej. Zostały zebrane fanty na loterię i licytację, dekorowano sale gimnastyczną, trwały próby taneczne i wokalne uczniów oraz przedszkolaków. Szkolny sztab WOŚP powołany przez panią dyrektor Katarzynę Warczachowską z niemal aptekarską precyzją przydzielił wszystkim zadania, które mieli realizować, aby Orkiestra zagrała bez najmniejszego fałszywego tonu.

Mimo chłodu za oknami, wewnątrz budynku roztaczało się ciepło gorących serc i serdecznych uśmiechów. Wszystkich przybyłych powitała pani dyrektor Katarzyna Warczachowska.

I zaczęło się…

Zespół taneczny „Flesz” oraz występ przedszkolaków wprowadziły widownię w doskonały nastrój. W pięknych strojach, przy dźwiękach muzyki dzieci z przedszkola oraz tancerze z klasy III prezentowali swój kunszt aktorski. Za występy zebrali zasłużone brawa.

Następnie mogliśmy podziwiać brawurową grę Gminnej Orkiestry Dętej, która pod dyrekcją kapelmistrza Grzegorza Dębskiego prezentuje bardzo wysoki poziom muzyczny. Wiązanka melodii - tematów ze znanych polskich filmów i seriali spodobała się publiczności. Były też rytmy związane z okresem niedawnych świąt Bożego Narodzenia oraz te jak najbardziej na czasie - karnawałowe. Gminna Orkiestra Dęta żegnana była istną burzą oklasków.

Występy artystyczne przeplatano licytacją zgromadzonych, podarowanych na ten cel przedmiotów. Z dużym profesjonalizmem, zabarwionym humorem prowadzili ją panowie: Marcin Załęski i Dariusz Waszkiewicz przy wsparciu pani Kamili Górzyńskiej.

Całą imprezę, a szczególnie zabawę karnawałową dla dzieci z dużym wdziękiem prowadziły panie Katarzyna Jankowska i Izabela Zaniuk. Podczas pląsów pięknie, kolorowo, pomysłowo przebranych uczniów i przedszkolaków obradowało jury. Nagrodzono najpiękniejsze stroje karnawałowe, wręczono też korony dla króla i królowej balu. To zaszczytne miano przypadło w udziale Gabrysiowi Wojdzie z klasy I i Tamarze Nowickiej z klasy III.

Po dużej dawce emocji spowodowanych licytacją kolejnych przedmiotów odbył się pokaz judo przygotowany przez trenera Leszka Januszewskiego. Sekcja judo już od kilku lat działa w naszej szkole, zdobywając laury na zawodach sportowych.

Koncert pastorałek śpiewanych przez uczniów poprzedziło brawurowe wykonanie przez Maję Malanowską z klasy VI piosenki „Merry Christmas Everyone”. Wszyscy wykonawcy zostali nagrodzeni gorącymi brawami przez publiczność. Bardzo wszystkim podobały się piosenki związane z Bożym Narodzeniem i zwyczajem kolędowania, który jest kultywowany w naszej szkole przez uczniów pod opieką pani Edyty Kołodziejskiej. Zaprezentowali się też uczniowie grający na keyboardzie, którzy zostali przygotowani muzycznie przez panią Aldonę Nowakoską.

W ciągu całego dnia odbywały się imprezy towarzyszące. Kiermasz różnorodnych przedmiotów prowadziły panie: Agnieszka Piotrowska, Justyna Piotrowska oraz Iwona Suwała. Można było zakupić kawę, herbatę oraz niezwykle smaczne ciasta przygotowane przez rodziców. Obok stoiska ze słodkościami działał sklepik z napojami także prowadzony przez rodziców. Dodatkową atrakcją była degustacja świeżo robionych naturalnych soków owocowo – warzywnych. Uczniowie klasy szóstej, członkowie Samorządu Uczniowskiego pod opieką pana Pawła Grabowskiego zbierali datki do puszki, rozdawali serduszka i z wdzięcznymi uśmiechami dziękowali darczyńcom.

Ogromnym powodzeniem, szczególnie wśród najmłodszych, cieszył się kącik malowania buziek prowadzony przez panią Marzenę Nowicką. Panie miały okazję skorzystać z zabiegów kosmetycznych np. pielęgnacja dłoni, badanie cery.

Komu jeszcze było mało ruchu mógł wyszaleć się w Legolandzie, nad którym opiekę sprawowała pani Marta Gabruś.

Pobiliśmy rekord ubiegłego roku i zebraliśmy kwotę – 4 371 zł. Wszystkim uczestnikom fantastycznej zabawy serdecznie dziękujemy i oczywiście zapraszamy za rok.

Sie ma!!!

Tekst opracowała - p. Bogumiła Żółtowska