Herb PolskiLogo szkoły

Dnia 17 października 2016 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w niezwykle ważnym wydarzeniu zorganizowanym przez Fundację WOŚP. Data ta nie jest przypadkowa, bowiem 16 października obchodzony jest Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca.

To niesamowite, że jednego dnia, tysiące osób z całej Polski, a wśród nich uczniowie z klas IV-VI, naszej szkoły pokazało, że potrafią udzielać pierwszej pomocy. Już po raz czwarty podjęto próbę bicia rekordu w jednoczesnej resuscytacji, ale tegoroczna akcja była pierwszą próbą zdobycia wpisu do Księgi Rekordów Guinnesa.

Przed przystąpieniem do akcji, nasi uczniowie zostali przeszkoleni przez wykwalifikowanego ratownika medycznego w zakresie pierwszej pomocy. Ponadto uczniowie nasi są uczestnikami programu profilaktycznego „Ratujemy i uczymy ratować”, prowadzonego oczywiście przez Jurka Owsiaka i Fundację WOŚP. Następnie pod okiem niezależnych świadków oraz stewarda uczestnicy z pełnym zaangażowaniem i przejęciem przystąpili do praktycznych ćwiczeń krążeniowo - oddechowych na fantomach. W ciągu 30 minut uczniowie mieli okazję wielokrotnie przećwiczyć czynności resuscytacyjne, a w rezultacie bezbłędnie wykonać zadanie. Ogromnym sukcesem jest dla nas oczywiście sam udział w przedsięwzięciu, niosącym ogromne wartości edukacyjne i społeczne. Jeżeli jednak po weryfikacji przez fundację całej dokumentacji okaże się, że udało się pobić poprzedni rekord (tj. 11 840 uczestników rekordu), tym większa będzie nasza radość, satysfakcja i powód do dumy!

Jeszcze raz gorąco dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za chęć wzięcia udziału w tym niezwykle trudnym, pod względem organizacyjnym wydarzeniu, ale jakże istotnym!

Serdeczne podziękowania kierujemy również do zaproszonych gości, bez których nie moglibyśmy uczestniczyć w całej akcji.

Dziękujemy:

 • Pani doktor Ewie Magierskiej - Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "BIAŁA";
 • p. Annie Ciarka - pielęgniarce szkolnej;
 • p. Stanisławowi Wiśniewskiemu - Prezesowi OSP Wyszyna;
 • p. Michałowi Dąbrowskiemu – ratownikowi medycznemu.

Koordynator projektu: p. Joanna Sikorska

 • PILOTAŻOWE WDROŻENIE PROGRAMOWANIA
 • Lepsza Szkoła
 • Program Rządowy Aktywna Tablica
 • Myślę – Rozumiem – Wiem
 • Certyfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki
 • Rok Szkoły w Ruchu
 • Owoce w szkole
 • Mleko z klasą
 • BezpieczneWakacje.pl
 • Ratujemy i Uczymy Ratować
 • Klub Bezpiecznego Puchatka
 • Dzień Bezpiecznego Internetu
 • Mazowiecki Kurator Oświaty
 • Lepszy start w edukacyjną przyszłość
 • Mamo! Tato! Wolę Wodę!
 • Akademia Aquafresh
 • Kubusiowi Przyjaciele Natury
 • Projekt Centres PSK
 • Trzymaj formę
 • Zachowaj trzeźwy umysł
 • Odpowiedzialny Kierowca
 • Akademia Profesjonalnego Nauczyciela
 • OPOWIEŚĆ O ŻYDACH POLSKICH
 • AKTYWNA EDUKACJA
 • CERTYFIKAT Instytucji Otwartej na Innowacje
 • CERTYFIKAT BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE 2015
 • Program eTwinning
 • Program Wiarygodna Szkoła Podstawowa
 • Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury
 • Podziękowanie dla Szkoły od Pani Minister Edukacji Narodowej
 • Ogólnopolski program
 • Projekt edokluturalne przedszkole