W sobotę 22 marca bieżącego roku Szkoła Podstawowa oraz Samorządowe Przedszkole w Wyszynie po raz kolejny otworzyły swoje drzwi przed rodzicami i ich dziećmi, które w przyszłym roku szkolnym 2014/2015 rozpoczną przygodę z przedszkolem oraz podejmą edukację w oddziale przedszkolnym przy szkole podstawowej oraz klasie I Szkoły Podstawowej w Wyszynie.

Zapoznanie rodziców i przyszłych przedszkolaków oraz pierwszoklasistów z ofertą edukacyjną oraz prezentację szkoły rozpoczęto występem artystycznym uczniów. Szkolny zespół taneczny „Flesz” zaprezentował taniec nowoczesny. Dzieci z klasy I, wierszem i piosenką zobrazowały pracę naszej placówki. Z wielką radością i uśmiechem na twarzy przekonywały, jak bardzo lubią swoją szkołę i zachęcały wszystkich do jej poznania. Dzieci z klas I – III zaprezentowały umiejętności językowe: tańczyły i śpiewały w języku angielskim i języku niemieckim.

Po występie dzieci Pani Dyrektor dziękując za fantastyczny występ podkreśliła, iż misją naszej placówki jest przekazywanie wiedzy, rozwijanie zainteresowań, pasji i talentów naszych uczniów tak, aby każdy z nich mógł osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości, a następnie zaprosiła wszystkich do obejrzenia multimedialnej prezentacji szkoły opracowanej przez p. Justynę Piotrowską.

W dalszej części spotkania Pani dyrektor przedstawiła rodzicom, nauczycieli uczących w klasach 0 – III oraz nauczycieli języków obcych i p. psycholog podkreślając ich wkład, zaangażowanie i oddanie z jakim wykonują swoją pracę.

Wreszcie przyszedł czas na gry i zabawy dzieci w salach. Rodzice mieli okazję poznać wystrój i wyposażenie klas. Obserwować swoje dziecko na tle grupy, poznać specyfikę pracy w oddziale przedszkolnym i klasie pierwszej. Był to również czas na indywidualne rozmowy z nauczycielami.

Ostatnim punktem Dnia Otwartych Drzwi było spotkanie z rodziców z Dyrekcją Szkoły. Rodzice zostali zapoznani z organizacją, zasadami funkcjonowania i ofertą edukacyjną placówki. Pani Dyrektor udzielała odpowiedzi na pytania stawiane przez rodziców. Na zakończenie spotkania, psycholog szkolny p. Ewa Grześkowiak skierowała kilka słów do rodziców dzieci sześcioletnich, którzy w tym roku szkolnym stoją przed trudnym wyborem dla swojego dziecka: oddziału przedszkolnego czy klasy I. Jednak ten trudny wybór pozostawiamy rodzicom.

Mamy nadzieję, iż główne założenie naszego przedsięwzięcia spełniło oczekiwania przybyłych rodziców, a przede wszystkim przyszłych przedszkolaków i pierwszaczków i z większością z nich spotkamy się w nowym roku szkolnym!

… a zatem do zobaczenia we wrześniu.