„Halloweenowe Zabawy w Oddziale Przedszkolnym” przy szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Wyszynie.
31.10.2014r. Dzień otwarty dla rodziców.

31 października dzieci z oddziału przedszkolnego w Wyszynie gościły ukochanych rodziców w swojej sali, w której odbywały się halloweenowe zabawy, konkursy i prace plastyczne.

Od rana dzieci były bardzo podekscytowane i nie mogły doczekać się wizyty najukochańszych rodziców. Razem z wychowawcą zawieszały kolorowe duszki i dynie w całej sali, a na oknach pojawiły się przygotowane przez rodziców dyniowe stworki-lampiony. Dzieci ćwiczyły także swój krótki występ, by zaprezentować rodzicom poznane piosenki i tańce.

Nadszedł czas witania rodziców i zapraszania do wspólnych zabaw.

Na początku dzieci wraz z rodzicami wykonali na pamiątkę halloweenowy plakat, gdzie uwiecznili swoje dłonie wycięte z białego papieru, które przypominały małe duszki. Następnie dzieci w swoich maskach i czapkach czarownic zaprezentowały swoje tańce i zaprosiły do zabawy rodziców. Na twarzach wszystkich uczestników imprezy gościły szczere i częste uśmiechy. Rodzice tańczyli wspólnie z dziećmi, ozdabiali balonowe dynie, malowali kartonowe zamki halloweenowe. Podczas jednej z zabaw dzieci zamieniły się w prawdziwe białe i siwe mumie, do których tworzenia niezbędny był papier toaletowy. Na zakończenie zabawy, wychowawca P. Katarzyna Magryta wręczyła dzieciom i rodzicom pamiątkowe halloweenowe korale.

To był bardzo miły, niezapomniany i pełen radości dzień.

Dzieci i wychowawca serdecznie dziękują rodzicom za przyjście, zaangażowanie i wspólną zabawę.

Tekst opracowała - p. Katarzyna Magryta