Jednym z celów podstawy programowej wychowania przedszkolnego jest wdrażanie dzieci do dbałości o bezpieczeństwo własne oraz innych. Dziecko kończące edukację przedszkolną i rozpoczynające naukę w szkole podstawowej powinno wiedzieć, jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia i gdzie można otrzymać pomoc, umieć o nią poprosić. W ramach zajęć z zakresu BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK, 27 lutego 2015 r. w Samorządowym Przedszkolu im. Kornela Makuszyńskiego w Wyszynie odbyło się spotkanie z przedstawicielami Ochotniczej Straży Pożarnej w Wyszynie.

Celem spotkania było nabycie umiejętności odpowiedniego zachowania podczas pożaru, utrwalenie numeru alarmowego do Straży Pożarnej, wzbogacenie wiadomości dzieci na temat ochrony przeciwpożarowej poprzez poznawanie urządzeń służących do gaszenia pożaru (np. wozu gaśniczego), zapoznanie z pracą strażaka oraz budzenie szacunku dla pracy strażaków.

Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę dotyczącą wielozadaniowej, odpowiedzialnej i pożytecznej pracy strażaka.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Uważnie słuchały o niebezpiecznej pracy strażaka i chętnie wypowiadały się na zadawane pytania. W nagrodę każde z nich otrzymało kalendarz oraz naklejkę z logo jednostki.

Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Samorządowego Przedszkola im. Kornela Makuszyńskiego w Wyszynie wraz z dziećmi pragną podziękować prezesowi OSP Wyszyna, panu Stanisławowi Wiśniewskiemu oraz wszystkim strażakom Ochotniczej Straży Pożarnej w Wyszynie, za współpracę z naszym przedszkolem.