21 marca 2015 r. w pierwszy dzień wiosny w Zespole Szkolno – Przedszkolnym odbył się DZIEŃ DRZWI OTWARTYCH dla kandydatów do Samorządowego Przedszkola im. Kornela Makuszyńskiego oraz do klasy I Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Wyszynie NA ROK SZKOLNY 2015/2016.

Uczennica klasy II Wiktoria Mioduska zaprosiła zebranych gości do obejrzenia inscenizacji o wiośnie w wykonaniu uczniów klasy III przygotowanej pod kierunkiem p. Zofii Niedbała. Następnie szkolne koło taneczne pod kierunkiem p. Justyny Dorobek dało popis taneczny. Dzieci z klas I - III śpiewały piosenki o wiośnie w języku polskim, angielskim i niemieckim. Na zakończenie uczennice klasy II zaprezentowały utwór o szkole, z przekonaniem stwierdziły, że szkoła w Wyszynie jest przyjazna, bezpieczna i z radością do niej uczęszczają.

Pani Dyrektor Katarzyna Warczachowska podziękowała uczniom za fantastyczny występ i zaprosiła przyszłych pierwszoklasistów do sali na wspólne zabawy integracyjne. Następnie Dyrektor przedstawiła rodzicom ofertę edukacyjną szkoły, gamę zajęć pozalekcyjnych, zapoznała z organizacją pracy i zasadami funkcjonowania placówki. Na zakończenie spotkania Rodzice obejrzeli prezentację multimedialną opracowaną przez nauczyciela informatyki p. Justynę Piotrowską.

W tym samym czasie Samorządowe Przedszkole im. Kornela Makuszyńskiego gościło kandydatów do przedszkola na nowy rok szkolny wraz ze swoimi rodzicami. Dzieci miały okazję obejrzeć sale przedszkolne, poznać panie, a przede wszystkim pobawić się zabawkami, co sprawiało im wielką frajdę.

Na zakończenie DNIA OTWARTYCH DRZWI odbył się przed budynkiem szkoły wiosenny koncert w wykonaniu GMINNEJ ORKIESTRY DĘTEJ ze Starej Białej.

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Po uśmiechniętych minach dzieci widać było, że zarówno przedszkole, jak i szkoła bardzo im się spodobała, wszystkie obiecały, że wrócą tu we wrześniu.