23 kwietnia 2015 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Jest to doroczne święto ustanowione w 1995 roku przez UNESCO, mające na celu promocję czytelnictwa. Pomysł święta zrodził się w Katalonii w 1926 roku.

Co roku 2 kwietnia w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena obchodzony jest także Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci.

Dzień ten ma na celu rozpowszechnianie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych.

W Polsce od 2001 roku odbywa się akcja społeczna „Cała Polska czyta dzieciom”. Ma ona za zadanie uświadomienie społeczeństwa, jak ważne dla dzieci jest poznawanie świata książek. Ma na celu zachęcanie rodziców do czytania książek swoim dzieciom.

W związku z tym, w naszej szkole odbył się uroczysty apel, mający na celu promocję czytelnictwa. Uczniowie przedstawili krótką inscenizację pt.: „W bibliotece”. Potem przypomnieli znane postacie z książek dla dzieci i młodzieży. Następnie odbył się multimedialny turniej wiedzy czytelniczej. Dzieci wykazały się ogromną wiedzą ze znajomości baśni, bajek i legend, co świadczy o dużej aktywności czytelniczej uczniów naszej szkoły.

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do Naszej biblioteki, w której można znaleźć ciekawe, nowe, atrakcyjne książki.

Opracowała - p. Agnieszka Piotrowska