14 października 2016 roku zbiegły się w naszej szkole dwie ważne uroczystości – Dzień Edukacji Narodowej oraz, obchodzone od dwóch lat, Święto Patrona. Tamara Nowicka – przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, a także redaktor naczelna „Szkolniaka” rozpoczęła akademię piękną metaforą: „W tym wyjątkowym dniu, poświęconym naszemu patronowi, otwieramy książki przez niego napisane i sprawimy, wspólnie z nauczycielami, aby wspaniałe słowa Kornela Makuszyńskiego rozwiały się jak jesienne liście i z cichym szelestem przycupnęły w każdym zakątku i zakamarku naszej szkoły, a przede wszystkim pozostały w naszych sercach.”

Po wspólnym odśpiewaniu hymnu szkoły członkowie koła dziennikarskiego przedstawiali krótkie streszczenia najbardziej znanych utworów Kornela Makuszyńskiego, a następnie zapraszali nauczycieli do odczytania najpiękniejszych fragmentów dzieł naszego Patrona. Ponieważ tworzył on mądre, przepojone patriotyzmem, miłością do ziemi ojczystej, do rodziny oraz nieprzemijających wartości książki, a nauczyciele przepięknie prezentowali najbardziej charakterystyczne, starannie dobrane teksty, zrobiło się bardzo nastrojowo, serdecznie i wzruszająco. Po zakończeniu prezentacji, uczniowie, po raz kolejny, przypomnieli wspólnie z prowadzącą z jakich utworów pochodzą bohaterowie wymienieni w hymnie naszej szkoły.

Następnie głos zabrała pani dyrektor Katarzyna Warczachowska, która gratulowała pomysłu na tak niezwykłe uczczenie pamięci Kornela Makuszyńskiego, którego imię nasza placówka dumnie nosi już od dwóch lat. Pani dyrektor dziękowała nauczycielom i uczniom, którzy zaangażowali się w ten projekt i uzyskali tak pozytywny efekt swojej pracy.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Pani Dyrektor, w asyście uczennic z Samorządu Uczniowskiego, dziękowała nauczycielom za trud włożony w nauczanie i wychowanie uczniów, złożyła serdeczne życzenia i gratulacje. Szczególnie wyróżniający się w pracy nauczyciele otrzymali z rąk Pani Dyrektor nagrody i dyplomy oraz wspaniałe, czerwone róże. Nauczycielom dziękowali również i wręczali kwiaty przedstawiciele Rady Rodziców. Na tę uroczystość przygotowano również specjalny numer „Szkolniaka”.

To był niezwykły, pełen wrażeń i wzruszeń dzień w naszej szkole.

Relację z obchodów Dnia Patrona przygotowali
członkowie szkolnego koła dziennikarskiego