W dniu 27.10.2016 r. nasza wspaniała grupa Biedronek brała udział w Warsztatach z Dynią. Pierwszym zadaniem dla naszych przedszkolaków było wyklejenie dyni kuleczkami z bibuły. Dzieci pracowały w dużym skupieniu, dzięki czemu efekt końcowy ich prac okazał się bardzo owocnym.

Następnie przed naszymi Biedroneczkami pojawiło się kolejne, już nie tak proste wyzwanie. Nasze kochane 4-latki samodzielnie wydrążały dynie. Nie łatwemu zadaniu towarzyszyła wspaniała zabawa. Dzieci zgodnie dzieliły się zadaniami doskonaląc umiejętność współpracy w grupach. Praca przebiegała w miłej i koleżeńskiej atmosferze. Nasze przedszkolaki chętnie służyły pomocą swoim koleżankom i kolegom. Owocem tej ciężkiej pracy były trzy dynie. Z pomocą cioć zyskały one twarze a każda z drużyn nadała powstałemu przyjacielowi imię i oto w sali Biedronek zamieszkały: Zygzak, Straszek i Upiorek.

Po wydrążaniu dyni na sali zapanował nie lada bałagan, ale to była tylko kolejna, doskonała okazja na działanie. Zorganizowaliśmy więc konkurs na najładniej sprzątającego przedszkolaka. Nagrodą za starania naszych Biedroneczek były duszkowe odznaki. Obowiązkowo po tak pracowicie spędzonym czasie przyszła pora na grupowe zdjęcie z powstałymi dziełami.

Dyniowe warsztaty podsumowaliśmy chwilą słodkości. Nasze kochane przedszkolaki z wielką przyjemnością zajadały się czekoladowymi i truskawkowymi babeczkami. To były wspaniale spędzony czas nie tylko, choć co najważniejsze dla dzieci ale również i dla cioć.

Organizatorzy: Małgorzata Łempkowska, Anna Synowicz