Już po raz kolejny w sobotę - 7 stycznia 2017 r. uczniowie należący do Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci włączyli się w ogólnopolską akcję Kolędników Misyjnych. Nawiązując do pięknej, polskiej tradycji "mali misjonarze" wraz z opiekunami p. Moniką Zarębą i p. Edytą Kołodziejską śpiewając kolędy i przedstawiając krótką scenkę misyjną odwiedzali domy mieszkańców Wyszyny ogłaszając im Dobrą Nowinę o narodzeniu Bożej Dzieciny. Tegoroczne kolędowanie przeżywaliśmy w solidarności z dziećmi z Tajlandii.

W 9 diecezjach Tajlandii PDMD pomaga ośrodkom dla dzieci ulicy, szkołom i internatom, wspiera programy edukacyjne dla dzieci z marginalizowanych plemion górskich, migrantów i uchodźców, centra pomocy dla dzieci maltretowanych i ofiar handlu oraz liczne programy dożywiania i opieki medycznej dla dzieci chorych na AIDS. Niezwykle ważne jest również wsparcie w chrześcijańskiej formacji poprzez katechezę. W katolickich ośrodkach dzieci, zarówno chrześcijańskie, jak i innych wyznań, uczą się życia w zgodzie, szacunku i przyjaźni. Na te właśnie projekty kolędnikom misyjnym w Wyszynie udało się zebrać 433,00 zł. Oprócz ofiar pieniężnych dzieci otrzymały wiele pysznych smakołyków, które osłodziły im trud wędrówki w mroźny, styczniowy dzień. Kolędowanie sprawiło wiele radości zarówno rodzinom, do których przybyli kolędnicy, jak i dzieciom, które z wielkim zapałem przygotowały tę akcję.

Serdecznie dziękujemy mieszkańcom Wyszyny za złożone ofiary, słodycze i za gościnę. Ufamy, że za rok spotkamy się ponownie.

SZCZĘŚĆ BOŻE W NOWYM ROKU!

Opracowała: p. Edyta Kołodziejska