„Warsztaty Mydlarskie” to okazja stworzenia małych niepowtarzalnych „dzieł sztuki” jakim są mydełka glicerynowe. To niezapomniana chwila kreatywnej radości.

We wtorek 10 października, w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty mydlarskie, które przeprowadziła firma KREATYWNA PLANETA.

Każdy zrobił dwa piękne i pachnące glicerynowe mydełka.

Dowiedzieliśmy się kilku ciekawostek o mydle, przypomnieliśmy sobie kiedy powinniśmy myć ręce i dlaczego jest ono takie ważne.

Dzieci grzecznie pracowały, a piękny zapach warsztatów rozprzestrzenił się po całym przedszkolu. Do stworzenia mydeł wykorzystane zostały barwniki, dzięki którym dzieci mogły zadecydować jaki kolor będzie miało ich mydełko. Podobnie było z zapachem, który Przedszkolaki wybrały same.

Zarówno barwnik jak i zapach mieszany był z gliceryną i wlewany do foremek, które nadały wyjątkowy kształt mydełkom. Uczestnictwo dzieci w warsztatach wpłynęło na ich rozwój wyobraźni oraz zmysłu estetycznego. Była to nie tylko Super Zabawa, ale także mini lekcja chemii. Własnoręcznie zrobione, pachnące i kolorowe mydełka, to oryginalny pomysł i przyjemny kosmetyk do mycia rąk.

Tego dnia odbyły się także "Warsztaty Mydlarskie" dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej. Dzieci samodzielnie wykonały ekologiczne mydła glicerynowe z naturalnych komponentów. Tworzyły według swoich indywidualnych pomysłów wybierając wzory, kolorystykę, zapach. Efektem pracy były pachnące mydła w różnych kształtach. Świetnie się bawiąc uczniowie rozwijali swoje zdolności manualne i wyobraźnię.

Opracowała - p. Marzena Rychlińska i p. Joanna Sikorska