Andrzejki to jednocześnie doskonała okazja do dobrej zabawy i podtrzymania ludowej tradycji. W piątek 30 listopada, w naszej szkole odbyła się ZABAWA ANDRZEJKOWA, zorganizowana przez Samorząd Uczniowski i wolontariuszy z klasy VII i VIII - Szkolnego Koła Wolontariatu „Świetliki”. Za sprawą niezwykłych wróżb i zabaw uczniowie naszej szkoły mieli okazję poznać swoją przyszłość. Na chwilę, zwykła dotąd świetlica szkolna zamieniła się w miejsce pełne magii i tajemniczości. Każda z klas chętnie wzięła udział w zabawach, traktując pewne wróżby z przymrużeniem oka ;) Kolejnym punktem programu był poczęstunek, przygotowany przez wolontariuszy z klasy VIII. Ciastka były rozprowadzane za symboliczną złotówkę. Środki zebrane ze sprzedaży słodkości zostaną przekazane potrzebującemu młodszemu koledze z przedszkola, którego leczenie i rehabilitacja jest bardzo kosztowna. Następnie, przy dźwiękach ulubionej muzyki, uczniowie klas I – III, później IV – VIII, bawili się podczas andrzejkowej dyskoteki szkolnej. Za oprawę muzyczną, oświetlenie i świetną zabawę dziękujemy p. Cezaremu Szymczakowi.

Uczniowie - wolontariusze z klas I-II, IV uczestniczyli w przygotowaniu dekoracji i wystroju sali świetlicowej, gdzie odbywała się zabawa andrzejkowa. Wszystkim wolontariuszom serdecznie dziękujemy za włączenie się w organizację tej wyjątkowej imprezy.

W trakcie dyskoteki Pani Dyrektor - Katarzyna Warczachowska podsumowała akcję „Zbieramy makulaturę”. Pani Dyrektor przekazała trzem uczniom vouchery - karty podarunkowe, ufundowane przez Fundację Up z Warszawy. Szczęśliwcami, którzy zebrali największą ilość makulatury, zostali uczniowie klasy II: Jakub Górzyński, Gabriela Bruzdowicz i Leszek Andrzejczak. W kategorii klas I miejsce w ilości zebranej makulatury zajęła klasa II, II miejsce - klasa III, III miejsce – klasa VA. Koordynatorem akcji zbiórki makulatury był p. Janusz Nowak i p. Monika Skrzynecka.

Opracowanie: p. Emilia Piechota
p. Janusz Nowak