W poniedziałek 30.05.2022 r.- w ramach działań profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszem policji, pracującym na co dzień w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Płocku - sierżantem sztabowym Przemysławem Nec.

Prowadzący spotkanie zwracał uwagę na reguły bezpieczeństwa, które należy zachować w drodze do i ze szkoły oraz poza miejscem zamieszkania. Przypominał zasady poruszania się po ulicy, poboczu, chodniku oraz podczas jazdy rowerem. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Omówił sposoby unikania niebezpiecznych sytuacji. Przypomniał również numery telefonów alarmowych. Policjant Wydziału Ruchu Drogowego przedstawił także prezentację multimedialną, dzięki której uczniowie mogli utrwalić zasady bezpiecznego pokonywania przejścia dla pieszych oraz zobaczyć jak bardzo ważne jest zakładanie kasku w czasie jazdy rowerem. Policjant wyczulał Uczniów do korzystania z kasków rowerowych, mówił, że kask przy incydencie na drodze zmniejsza ryzyko urazu głowy - najcenniejszej części ludzkiego ciała. Chroniąc głowę, po prostu chronimy nasze życie, bo to właśnie na jej urazy jesteśmy najbardziej narażeni przemieszczając się rowerze.

Oczywiście nie obyło się bez pytań ze strony uczniów, które dotyczyły przekazywanych informacji, jak również innych aspektów pracy policjanta. Spotkanie było interesujące i pouczające. Uczniowie podziękowali prowadzącemu za wartościową i interesującą prelekcję, zapewniając, że wynieśli z niej wiele cennych informacji.

Opracował: p. Janusz Nowak