Herb PolskiLogo szkoły

Rok szkolny 2022/2023

podsumowanie_polrocza

Po długim okresie nauki, wielu przeżytych chwilach przyszedł czas na odpoczynek. Klasa trzecia pojechała na wycieczkę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku. Tam dzieci poznały historię siostry Faustyny Kowalskiej, zwiedzały miejsca, w których żyła i pracowała św. Siostra Faustyna. 

podsumowanie_polrocza

1 czerwca to wyjątkowy dzień w przedszkolu. Dzień Dziecka to święto uśmiechu, radości i dobrej zabawy. Tak, też miało być w tym roku, niestety pogoda spłatała nam figle. Mimo złej aury pogodowej ciocie i przedszkolaki świetnie sobie poradziły.

podsumowanie_polrocza

Niezmiernie nam miło poinformować, że Asia Płaczkowska z grupy przedszkolnej „Bystrzaki” zdobyła złoto w konkurencji indywidualnej, złoto w konkurencji w parach En-Bu i wicemistrzostwo, srebrny medal w konkurencji drużynowej. Osiągnęła ogromne sukcesy w Ogólnopolskim Pucharze Dzieci w Karate Tradycyjnym. Zawody miały miejsce w Kraśniku koło Lublina 9-11.06.2023r

podsumowanie_polrocza

Dnia 6 czerwca 2023r. przedstawiciele najmłodszych klas naszej szkoły – klasy I – III – wzięły udział w X Gminnej Olimpiadzie Sportowej pod hasłem „MAŁY OLIMPIJCZYK”, organizowanej przez szkołę Podstawową w Starych Proboszczewicach. W zawodach wzięły udział wszystkie szkoły z terenu gminy Stara Biała: my – Wyszyna, Maszewo, Stare Proboszczewice i Stara Biała.

podsumowanie_polrocza

Lekcja kaligrafii to prawdziwa podróż w czasie, którą odbyliśmy 18 maja. Uczniowie klasy 3 i 4 przenieśli się do szkoły z lat 50 XX w. W atmosferę wprowadza już samo wyposażenie izby szkolnej: portrety królów i poetów na ścianach, czarna tablica z zajęczą łapką do wycierania, dyscyplina, katedra czy ławki z pochylonym blatem i otworem na kałamarz.

podsumowanie_polrocza

Emocje odgrywają zasadniczą rolę w życiu każdego człowieka - zarówno dzieci jak i dorosłych. Pierwsze lata w życiu dziecka są bardzo ważne, bowiem w tym okresie kształtują się jego nawyki, zachowania, postawy. Dlatego tak ważne jest, by od najmłodszych lat oswajać dzieci z tematem emocji. By od najmłodszych lat dzieci miały szansę poznawać swoje emocje, uczyły się ich wyrażania, rozumienia, nazywania, otwartego mówienia o swoich uczuciach.

podsumowanie_polrocza

W czwartek 1 czerwca, jak co roku został zorganizowany długo wyczekiwany Dzień Dziecka! Imprezę zaczęliśmy od przygotowania sprzętu oraz terenu do gry w zbijaka, siatkówki oraz toru przeszkód na terenie Leśniczówki w Brwilnie. Uczniowie klas I-II zostali przewiezieni autobusem, zaś pozostali uczniowie pod opieką wychowawców odbyli spacer do Leśniczówki w Brwilnie.

podsumowanie_polrocza

W dniu 26 maja odbyła się niezwykła lekcja historii. Uczniowie klasy ósmej mieli możliwość wygłosić ,, Expose premiera Mazowieckiego’’ i przeczytać inne teksty źródłowe na lekcji historii z wykorzystaniem mikrofonów zakupionych w ramach programu #Laboratoria Przyszłości.

podsumowanie_polrocza

18 maja 2023r. Złota Rybka oraz Myszka Miki wybrały się na wycieczkę do Izby Edukacyjnej oraz Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Leśnych w Miszewie Murowanym.

Celem głównym wycieczki było poznanie różnych gatunków zwierząt leśnych, poznanie ciekawostek o lesie i jego mieszkańcach, budowanie więzi emocjonalnej z przyrodą, nabywanie opiekuńczego stosunku do świata roślin i zwierząt, rozumienie potrzeby ochrony przyrody.

podsumowanie_polrocza

Nasza gmina ma szansę na realizację projektu za 750 tys. zł. Czy tak się stanie zależy tylko od nas i naszego zaangażowania w głosowaniu w Budżecie Obywatelskim Mazowsza – edycja 2023. Projekt naszej gminy to drugi etap budowy ścieżki pieszo-rowerowej na odcinku Maszewo Duże - Mańkowo - Nowa Biała. Bezpłatne głosowanie trwa do 18 czerwca.

 • PILOTAŻOWE WDROŻENIE PROGRAMOWANIA
 • Lepsza Szkoła
 • Program Rządowy Aktywna Tablica
 • Myślę – Rozumiem – Wiem
 • Certyfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki
 • Rok Szkoły w Ruchu
 • Owoce w szkole
 • Mleko z klasą
 • BezpieczneWakacje.pl
 • Ratujemy i Uczymy Ratować
 • Klub Bezpiecznego Puchatka
 • Dzień Bezpiecznego Internetu
 • Mazowiecki Kurator Oświaty
 • Lepszy start w edukacyjną przyszłość
 • Mamo! Tato! Wolę Wodę!
 • Akademia Aquafresh
 • Kubusiowi Przyjaciele Natury
 • Projekt Centres PSK
 • Trzymaj formę
 • Zachowaj trzeźwy umysł
 • Odpowiedzialny Kierowca
 • Akademia Profesjonalnego Nauczyciela
 • OPOWIEŚĆ O ŻYDACH POLSKICH
 • AKTYWNA EDUKACJA
 • CERTYFIKAT Instytucji Otwartej na Innowacje
 • CERTYFIKAT BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE 2015
 • Program eTwinning
 • Program Wiarygodna Szkoła Podstawowa
 • Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury
 • Podziękowanie dla Szkoły od Pani Minister Edukacji Narodowej
 • Ogólnopolski program
 • Projekt edokluturalne przedszkole