14 października 2015 r. to szczególny dzień dla całej społeczności szkolno – przedszkolnej w Wyszynie. W tym dniu uroczyście obchodzono I rocznicę nadania Samorządowemu Przedszkolu i Szkole Podstawowej w Wyszynie imienia Kornela Makuszyńskiego oraz otrzymania z rąk Wójta Gminy Stara Biała ufundowanego przez Radę Rodziców szkoły SZTANDARU.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru oraz odśpiewaniem hymnu szkoły, z którego jesteśmy szczególnie dumni, gdyż podkreśla naszą odrębność, indywidualność i tożsamość. Następnie delegacja w składzie: przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem p. Pawłem Grabowskim, złożyła kwiaty przed tablicą pamiątkową z wizerunkiem PATRONA.

W dalszej części uroczystości głos zabrała pani dyrektor Katarzyna Warczachowska, która przypomniała pokrótce procedury nadania szkole i przedszkolu imienia i kolejne kroki, które doprowadziły do otrzymania przez szkołę sztandaru. Z nieukrywaną dumą i radością podkreśliła, że nadanie imienia było i jest wielkim zaszczytem, a także wyzwaniem i odpowiedzialnością dla całej społeczności szkolno - przedszkolnej. Otwiera to doskonałe możliwości do poszerzania działań o charakterze wychowawczym i edukacyjnym. Skupia uwagę przedszkolaków, uczniów, nauczycieli i rodziców wokół przesłań patrona, które ją integrują, wzbogacają jej tradycje. Korzystając z okazji podziękowała wszystkim zebranym za ogromne zaangażowanie i pracę uczniów, nauczycieli, rodziców i zaprzyjaźnionych instytucji podkreślając, jak bardzo wspólne działania zintegrowały i skonsolidowały całą społeczność szkolno – przedszkolną.

W dalszej części Konrad Dyszkiewicz – uczeń klasy IIB, laureat szkolnego konkursu, zaprosił wszystkich wraz z mamą p. Agnieszką Dyszkiewicz na spotkanie z Kornelem odczytując własnego autorstwa wiersz o patronie - Kornelu Makuszyńskim.

Następnie uczniowie naszej szkoły wcielając się w postaci z utworów Kornela Makuszyńskiego zaprezentowali program artystyczny przygotowany pod kierunkiem p. Justyny Dorobek, p. Kamili Górzyńskiej, p. Joanny Sikorskiej, który doskonale komponował się z dekoracją wykonaną pod czujnym okiem p. Agnieszki Piotrowskiej. Na koniec wystąpił sam Kornel Makuszyński, dziękując wszystkim za wybór jego osoby na patrona szkoły i przedszkola.

W dalszej części p. Bogumiła Żółtowska przeprowadziła konkurs wiedzy o życiu i twórczości Kornela Makuszyńskiego. Drużyny złożone z uczniów klas III – VI dzielnie walczyły o tytuł laureata, prezentując wysoki poziom wiedzy o patronie. Wszyscy uczestnicy na koniec zmagań zostali nagrodzeni przez publiczność gorącymi brawami oraz nagrodami książkowymi.

I wreszcie nadszedł czas na podziękowania i życzenia skierowane do wszystkich nauczycieli i pracowników Zespołu Szkolno – Przedszkolnego z okazji ich święta. Samorząd Uczniowski złożył życzenia, wręczył własnoręcznie wykonane laurki oraz kwiaty.

Przedszkolaki z grupy „Ekoludki” rozpoczęły swój występ przepięknie zatańczonym polonezem przygotowanym pod kierunkiem p. Marzeny Rychlińskiej i p. Katarzyny Magryta. Natomiast dzieci z młodszych grup dla swoich wychowawców, wszystkich cioć i wujków zaprezentowały koncert życzeń przygotowany pod kierunkiem p. Malwiny Kowalewskiej i p. Elżbiety Majewskiej.

Pani Dyrektor z okazji Dnia Edukacji Narodowej wyraziła wszystkim nauczycielom i pracownikom swoją wdzięczność za zaangażowanie i codzienny trud. Złożyła serdeczne podziękowania za rzetelność i oddanie, z jakim wszyscy realizują powierzone obowiązki.

Życzyła swoim koleżankom i kolegom pięknych i niebanalnych pomysłów, cierpliwości i wytrwałości, aby służba dzieciom i całemu środowisku zrodziła wiele dobrych owoców. Wyróżnieni Nauczyciele otrzymali z rąk Pani Dyrektor nagrody i ogromne brawa od swoich wychowanków.

Na zakończenie uroczystości Przewodniczący Rady Rodziców zarówno przedszkola, jak i szkoły złożyli wszystkim nauczycielom i pracownikom serdeczne podziękowania i życzenia wręczając kwiaty i słodkie niespodzianki z okazji tego wyjątkowego święta.