Już po raz kolejny w dniu 27.12.2015 r. uczniowie należący do Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci włączyli się w ogólnopolską akcję Kolędnicy Misyjni.
Nawiązując do pięknej, polskiej tradycji „mali misjonarze” z kolędą na ustach odwiedzali domy mieszkańców Wyszyny ogłaszając im Dobrą Nowinę o narodzeniu Bożej Dzieciny. Tegoroczne kolędowanie przeżywaliśmy w solidarności z dziećmi z Madagaskaru.

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci wspiera tam blisko 100 projektów pomocy: szkół, przedszkoli, domów dla dzieci ulicy, a także programy dożywiania, opieki zdrowotnej i ochrony życia dla chorych, osieroconych i ofiar przemocy. Bieda, niedożywienie, gruźlica i trąd, klęski żywiołowe, przemoc i wyzysk, takich problemów doświadczają mali mieszkańcy Madagaskaru. Opieką objęte są „dzieci bez imienia”, osierocone i ofiary przemocy. Szkoła otwiera przed nimi nie tylko drzwi do wiedzy, godnego życia i poznania Jezusa, ale ratuje im życie w czasie głodu, choroby lub sytuacji zagrożenia. Przekraczając drzwi szkoły otrzymują pomoc, posiłek, lekarstwo, opiekę. Bywa, że dzieci nie mają sił się uczyć, bo słabną z głodu. Czy można przekazywać im wiedzę i wartości chrześcijańskie nie podając im wpierw miski ryżu?

Kolęda misyjna roku 2015/2016 przypada w Roku Miłosierdzia, który ogłosił Ojciec Święty Franciszek. To wyjątkowa okazja, aby przez modlitwę i ofiary materialne wspomóc dzieci z Madagaskaru. Po raz kolejny mieszkańcy Wyszyny nie zawiedli i udało się zebrać 405 zł oraz wiele pysznych, świątecznych smakołyków, które tradycyjnie sprawiły wiele radości misyjnym kolędnikom. W tym roku kolędowali uczniowie z klasy III i IV: Weronika Nowakowska, Przemek Suwała, Karolinka Brudnicka, Maja Filipkowska, Dominik Pieńkos, Krystian Lewandowski, Paulinka Nowakowska i Julcia Brzezińska oraz panie Monika Skrzynecka i Edyta Kołodziejska.

Kolędowanie sprawiło wiele radości zarówno rodzinom, które odwiedziliśmy, jak i dzieciom, które z wielkim zapałem przygotowały tę akcję. Ufamy, że za rok również zostaniemy przyjęci z otwartymi sercami.

Wszystkim, którzy nas przyjęli za kolędę dziękujemy, zdrowia, szczęścia winszujemy na ten Nowy Rok. Bądźcie państwo szczęśliwymi oraz błogosławionymi na ten Nowy rok!

SZCZĘŚĆ BOŻE W NOWYM ROKU!

Opracowała - p. Edyta Kołodziejska