30 maja 2016 r. dzieci z grup „Żabki” i „Jeżyki” pojechały na wycieczkę do Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej i na lotnisko Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W pierwszej kolejności przedszkolaki odwiedziły lotnisko LPR. W bramie przywitał nas miły pan ratownik, który bardzo ciekawie opowiedział o pracy ratownika, zaprezentował plecak pełny ampułek, lekarstw, igieł i bandaży oraz różnego rodzaju sprzęt monitorujący funkcje życiowe, podtrzymujący oddech czy ratujący ludzkie życie, m.in. defibrylator. Dzieci mogły na monitorze zobaczyć jak bije ich serce, choć na początku nie było odważnego przedszkolaka, który użyczyłby swojego palca i zgodziłby się na podłączenie urządzenia, to już po pierwszym bezbolesnym „badaniu” ustawiła się kolejka. „Jeżyki” i „Żabki” obejrzały dokładnie helikopter, każdy mógł w nim usiąść i z bliska zobaczyć jak wygląda on od środka. Nasz przewodnik zaprowadził nas do budynku w którym ratownicy oczekują na zgłoszenie, opowiedział jak wygląda przyjęcie zgłoszenia, zaplanowanie trasy i przygotowanie się do wylotu.

W następnej kolejności przedszkolaki zwiedziły AZM, obejrzały hangary, samoloty i szybowce. Chętne dzieci mogły usiąść za ich sterami i poczuć się jak prawdziwi piloci. W trakcie zwiedzania lotniska ratownicy otrzymali zgłoszenie, więc byliśmy świadkami wylotu helikoptera do zdarzenia.

Ostatnim zaplanowanym punktem wycieczki był przejazd „Ciuchcią Tumską”. Pomimo zmęczenia przedszkolaki z radością poznawały ciekawe zakątki miasta.

Na zakończenie dzieci otrzymały w prezencie breloczki odblaskowe - tu podziękowanie dla Pana Piotra Kułaga.

Opracowała - p. Izabela Zaniuk