Herb PolskiLogo szkoły

podsumowanie_polrocza

2 kwietnia na całym świecie obchodzony był Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Nasza placówka włączyła się również w tą akcję celem propagowania wiedzy o autyzmie. Aby przybliżyć zachowanie i sposób patrzenia na świat osób z autyzmem w klasach odbyły się rozmowy oraz uczniowie obejrzeli filmy o tej tematyce. 

W naszej szkole również nie zabrakło niebieskich akcentów i symboli tego święta. Na szkolnym korytarzu, znajdują się również najważniejsze informacje, wyjaśniające „Co to jest autyzm” oraz  przedstawione są znane osoby z autyzmem.

W geście wsparcia, akceptacji i zrozumienia osób z zaburzeniami ze spectrum autyzmu uczniowie z naszej szkoły założyli niebieskie ubrania.

W naszym przedszkolu natomiast dzieci wzięły udział w warsztatach. Warsztaty były ciekawą formą zapoznania dzieci z istotą autyzmu. Pogłębiły ich wiedzę na temat niepełnosprawności ruchowej i intelektualnej. Poprzez zabawę poznały sposoby odbierania bodźców przez dzieci niepełnosprawne. Mogły poczuć ich ograniczenia i związane z nimi trudności podczas codziennego funkcjonowania. Podczas zajęć dzieciom towarzyszyły niebieskie akcenty.

Pamiętajmy i bądźmy razem z tymi osobami i ich rodzinami, nie tylko tego dnia!

Opracowały: p. Ewa Wrońska

p. Monika Przedpełska

p. Marlena Kowalewska

p. Milena Pepel- Statkiewicz

 • PILOTAŻOWE WDROŻENIE PROGRAMOWANIA
 • Lepsza Szkoła
 • Program Rządowy Aktywna Tablica
 • Myślę – Rozumiem – Wiem
 • Certyfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki
 • Rok Szkoły w Ruchu
 • Owoce w szkole
 • Mleko z klasą
 • BezpieczneWakacje.pl
 • Ratujemy i Uczymy Ratować
 • Klub Bezpiecznego Puchatka
 • Dzień Bezpiecznego Internetu
 • Mazowiecki Kurator Oświaty
 • Lepszy start w edukacyjną przyszłość
 • Mamo! Tato! Wolę Wodę!
 • Akademia Aquafresh
 • Kubusiowi Przyjaciele Natury
 • Projekt Centres PSK
 • Trzymaj formę
 • Zachowaj trzeźwy umysł
 • Odpowiedzialny Kierowca
 • Akademia Profesjonalnego Nauczyciela
 • OPOWIEŚĆ O ŻYDACH POLSKICH
 • AKTYWNA EDUKACJA
 • CERTYFIKAT Instytucji Otwartej na Innowacje
 • CERTYFIKAT BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE 2015
 • Program eTwinning
 • Program Wiarygodna Szkoła Podstawowa
 • Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury
 • Podziękowanie dla Szkoły od Pani Minister Edukacji Narodowej
 • Ogólnopolski program
 • Projekt edokluturalne przedszkole