Herb PolskiLogo szkoły

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wyszynie
Sala gimnastyczna
Nowoczesne sale lekcyjne
Nowa część naszej szkoły
Uroczystość otwarcia nowo wybudowanego budynku
Uroczystość otwarcia nowo wybudowanego budynku
Uroczystość otwarcia nowo wybudowanego budynku
Stypendia Wójta za I półrocze w roku szkolnym 2023/2024
Program Laboratoria Przyszłości
Zakodowane przedszkole
Previous Next Play Pause
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wyszynie Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wyszynie
Sala gimnastyczna Sala gimnastyczna
Nowoczesne sale lekcyjne Nowoczesne sale lekcyjne
Nowa część naszej szkoły Nowa część naszej szkoły
Uroczystość otwarcia nowo wybudowanego budynku Uroczystość otwarcia nowo wybudowanego budynku
Uroczystość otwarcia nowo wybudowanego budynku Uroczystość otwarcia nowo wybudowanego budynku
Uroczystość otwarcia nowo wybudowanego budynku Uroczystość otwarcia nowo wybudowanego budynku
Stypendia Wójta za I półrocze w roku szkolnym 2023/2024 Stypendia Wójta za I półrocze w roku szkolnym 2023/2024
Program Laboratoria Przyszłości Program Laboratoria Przyszłości
Zakodowane przedszkole Zakodowane przedszkole

Po raz kolejny mali misjonarze z naszej szkoły włączyli się ogólnopolską akcję KOLĘDNIKÓW MISYJNYCH, którzy w tym roku wspierali dzieci z Kolumbii.

W sobotę 13 stycznia grupa kolędników – uczennice klas VI i VII odwiedziły mieszkańców Wyszyny, a 14 stycznia uczestniczyły we Mszy Świętej w kościele w Sikorzu prezentując krótki program: „Z kolędą w domu”.

Wędrowaliśmy od domu do domu, od rodziny do rodziny, przypominając wszystkim, że narodził się Chrystus. Wraz z tym przesłaniem nieśliśmy radość i pokój Bożego Narodzenia, opowiadając jednocześnie o życiu dzieci z Kolumbii, których sytuacja nie jest łatwa. Ponad połowa dzieci w wieku 10 lat nie potrafi czytać, około 60% dzieci w wieku od 6 do 18 miesięcy choruje na anemię z powodu ciężkiego niedożywienia, ponad dwa miliony dzieci nie mają dostępu do wody pitnej, w dużych miastach dzieci spędzają wiele godzin na ulicach i tam też poszukują pracy: rozładowują dostawy sklepowe, prowadzą obwoźną sprzedaż i pracują przy sortowaniu odpadów. Dzieci pracują nielegalnie na polach, szczególnie przy uprawie i produkcji kawy oraz trzciny cukrowej. Pracują również w kopalniach szmaragdów, gliny i węgla. Dzień pracy jest długi, a dzieci narażone są na kontakt z trującymi gazami, materiałami wybuchowymi i szkodliwymi produktami chemicznymi.

Dla tych potrzebujących dzieci z Kolumbii KOLĘDNIKOM MISYJNYM w Wyszynie i w Sikorzu udało się zebrać 1323 zł. Ponownie został pobity nasz mały rekord, każdego roku udaje się zebrać większą kwotę. Serdecznie dziękujemy księdzu proboszczowi Jarosławowi Cichockiemu oraz naszym parafianom z Wyszyny i Sikorza za złożone ofiary, za wielkie, otwarte serca, które potrafią dzielić się z potrzebującymi mieszkańcami krajów misyjnych, za radosne spotkania i chwile wzruszenia. Oprócz ofiar pieniężnych otrzymaliśmy wiele pysznych smakołyków – 11 kilogramów słodyczy i owoców, które osłodziły nam trud misyjnej wędrówki. Kolędowanie sprawiło wiele radości zarówno rodzinom, do których przybyliśmy jak i nam. Mamy nadzieję, że za rok też się spotkamy.

SZCZĘŚĆ BOŻE W NOWYM ROKU!!!

 

 • PILOTAŻOWE WDROŻENIE PROGRAMOWANIA
 • Lepsza Szkoła
 • Program Rządowy Aktywna Tablica
 • Myślę – Rozumiem – Wiem
 • Certyfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki
 • Rok Szkoły w Ruchu
 • Owoce w szkole
 • Mleko z klasą
 • BezpieczneWakacje.pl
 • Ratujemy i Uczymy Ratować
 • Klub Bezpiecznego Puchatka
 • Dzień Bezpiecznego Internetu
 • Mazowiecki Kurator Oświaty
 • Lepszy start w edukacyjną przyszłość
 • Mamo! Tato! Wolę Wodę!
 • Akademia Aquafresh
 • Kubusiowi Przyjaciele Natury
 • Projekt Centres PSK
 • Trzymaj formę
 • Zachowaj trzeźwy umysł
 • Odpowiedzialny Kierowca
 • Akademia Profesjonalnego Nauczyciela
 • OPOWIEŚĆ O ŻYDACH POLSKICH
 • AKTYWNA EDUKACJA
 • CERTYFIKAT Instytucji Otwartej na Innowacje
 • CERTYFIKAT BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE 2015
 • Program eTwinning
 • Program Wiarygodna Szkoła Podstawowa
 • Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury
 • Podziękowanie dla Szkoły od Pani Minister Edukacji Narodowej
 • Ogólnopolski program
 • Projekt edokluturalne przedszkole