Herb PolskiLogo szkoły

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wyszynie
Sala gimnastyczna
Nowoczesne sale lekcyjne
Nowa część naszej szkoły
Uroczystość otwarcia nowo wybudowanego budynku
Uroczystość otwarcia nowo wybudowanego budynku
Uroczystość otwarcia nowo wybudowanego budynku
Stypendia Wójta za I półrocze w roku szkolnym 2023/2024
Program Laboratoria Przyszłości
Zakodowane przedszkole
Previous Next Play Pause
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wyszynie Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wyszynie
Sala gimnastyczna Sala gimnastyczna
Nowoczesne sale lekcyjne Nowoczesne sale lekcyjne
Nowa część naszej szkoły Nowa część naszej szkoły
Uroczystość otwarcia nowo wybudowanego budynku Uroczystość otwarcia nowo wybudowanego budynku
Uroczystość otwarcia nowo wybudowanego budynku Uroczystość otwarcia nowo wybudowanego budynku
Uroczystość otwarcia nowo wybudowanego budynku Uroczystość otwarcia nowo wybudowanego budynku
Stypendia Wójta za I półrocze w roku szkolnym 2023/2024 Stypendia Wójta za I półrocze w roku szkolnym 2023/2024
Program Laboratoria Przyszłości Program Laboratoria Przyszłości
Zakodowane przedszkole Zakodowane przedszkole

W tym roku uczniowie klas V, VI i VIII wzięli udział w Zielonej Szkole, która miała miejsce w jednym z najbardziej urokliwych i klimatycznych miejscowości w Polsce – w Sandomierzu. Organizatorami wycieczki byli niezastąpieni Panowie z Obozów Impuls – Pan Maciej i Pan Igor, dzięki którym uczniowie mieli wypełniony czas od rana do wieczora. Opiekunami wycieczki byli Pani Wioleta Marciniak, Pani Paulina Jaroszewska i Pan Michał Zalewski – trio, które służyło wsparciem emocjonalnym, ale przede wszystkim dbało o bezpieczeństwo dzieci.

            Pierwszego dnia po przyjeździe do ośrodka i zakwaterowaniu się, wyruszyliśmy na zwiedzanie Sandomierza. To było niecodzienne zwiedzanie, ponieważ po Sandomierzu poruszaliśmy się meleksami i słuchaliśmy ciekawostek na temat miasta. W celu utrwalenia informacji, wieczorem odbyły się warsztaty konstruktora – Sandomierz z Lego.

            Drugiego dnia byliśmy w muzeum -  Gabinet Figur Woskowych Ojca Mateusza w Sandomierzu - oglądaliśmy figury woskowe głównych bohaterów serialu Ojciec Mateusz oraz odwzorowane wnętrza: serialowej plebanii, kościoła, celi aresztu, gabinetu biskupa czy wnętrze komisariatu policji. Tego dnia podzielenie na grupy rozpoczęliśmy również grę detektywistyczną – w poszukiwaniu zaginionej wiewiórki. W godzinach popołudniowych braliśmy udział w warsztatach kulinarnych – własnoręcznie robione czekolady i pachnące tartaletki – były pyszne. Wieczór zakończył się taneczną zabawią integracyjną.

            Trzeci dzień rozpoczął się kontynuowaniem gry fabularnej z mapą w ręku – patrolowaliśmy najważniejsze miejsca na rynku sandomierskim i przeprowadzaliśmy wywiady z podejrzanymi. Tego dnia nadal nie wiedzieliśmy, kto jest prawdziwym podejrzanym, musieliśmy jeszcze pogłówkować. Zadania przygotowane przez Panów Macieja i Igora sprawiły nam nie lada wyzwanie. Po południu odbyły się warsztaty filmowe, a wieczorem ognisko. Wspólne rozmowy, śmiechy, śpiew sprawił, że poczuliśmy się jak jedna duża rodzina – poznaliśmy się jeszcze bardziej.

            Czwartek to dzień czas całodniowej wycieczki do Jura Parku w Bałtowie. Ścieżka dydaktyczna po Jura Parku ma blisko kilometr, z ponad 100 dinozaurów. Trasa podzielona jest na okresy geologiczne, dlatego mogliśmy przyjrzeć się procesom rozwoju zwierząt na planecie. Odwiedziliśmy Zwierzyniec Górny - obszar ponad 60 ha. Rozległe łąki, zagajniki, wąwozy, oczka wodne są doskonałym miejscem do życia dla mieszkańców tej części Zwierzyńca. Ze względu bezpieczeństwo zwierząt i nasze zwiedzaliśmy zwierzyniec z pokładu amerykańskiego schoolbusa – zupełnie jak na prawdziwym, afrykańskim Safari! Zobaczyliśmy również Sabatówkę i  Park  Miniatur, ale najwięcej przyjemności dostarczyły atrakcje w parku zabaw np. karuzela, statek piracki czy górska kolejka. Wieczorem – bez sił – braliśmy udział w zmaganiach podczas gier planszowych, a część uczniów mogła oglądać swój wyczekiwany mecz piłki nożnej.

            Ostatni dzień wycieczki – piątek – przyniósł nam zwiedzanie Sandomierza nieco z innej perspektywy – jego podziemi. Podziemna Trasa Turystyczna to udostępniona do zwiedzania część kilkukondygnacyjnych komór i chodników znajdujących się pod Starym Miastem. Jej długość wynosi obecnie 470 m, a najgłębsze wyrobiska znajdują się na głębokości 12 m. Drążone przez wieki liczne korytarze oraz komory związane są z wieloma sandomierskimi tajemnicami i legendami, które opowiedział nam przewodnik. Po krótkim czasie przeznaczonym na pamiątki, wróciliśmy w trasę powrotną do Wyszyny. Zmęczeni, ale zadowoleni, pełni nowych doświadczeń i bogaci o nową wiedzę.

                                                                                               Opracowała: Wioleta Marciniak

 

 

 • PILOTAŻOWE WDROŻENIE PROGRAMOWANIA
 • Lepsza Szkoła
 • Program Rządowy Aktywna Tablica
 • Myślę – Rozumiem – Wiem
 • Certyfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki
 • Rok Szkoły w Ruchu
 • Owoce w szkole
 • Mleko z klasą
 • BezpieczneWakacje.pl
 • Ratujemy i Uczymy Ratować
 • Klub Bezpiecznego Puchatka
 • Dzień Bezpiecznego Internetu
 • Mazowiecki Kurator Oświaty
 • Lepszy start w edukacyjną przyszłość
 • Mamo! Tato! Wolę Wodę!
 • Akademia Aquafresh
 • Kubusiowi Przyjaciele Natury
 • Projekt Centres PSK
 • Trzymaj formę
 • Zachowaj trzeźwy umysł
 • Odpowiedzialny Kierowca
 • Akademia Profesjonalnego Nauczyciela
 • OPOWIEŚĆ O ŻYDACH POLSKICH
 • AKTYWNA EDUKACJA
 • CERTYFIKAT Instytucji Otwartej na Innowacje
 • CERTYFIKAT BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE 2015
 • Program eTwinning
 • Program Wiarygodna Szkoła Podstawowa
 • Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury
 • Podziękowanie dla Szkoły od Pani Minister Edukacji Narodowej
 • Ogólnopolski program
 • Projekt edokluturalne przedszkole