Herb PolskiLogo szkoły

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wyszynie
Sala gimnastyczna
Nowoczesne sale lekcyjne
Nowa część naszej szkoły
Uroczystość otwarcia nowo wybudowanego budynku
Uroczystość otwarcia nowo wybudowanego budynku
Uroczystość otwarcia nowo wybudowanego budynku
Stypendia Wójta za I półrocze w roku szkolnym 2023/2024
Program Laboratoria Przyszłości
Zakodowane przedszkole
Previous Next Play Pause
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wyszynie Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wyszynie
Sala gimnastyczna Sala gimnastyczna
Nowoczesne sale lekcyjne Nowoczesne sale lekcyjne
Nowa część naszej szkoły Nowa część naszej szkoły
Uroczystość otwarcia nowo wybudowanego budynku Uroczystość otwarcia nowo wybudowanego budynku
Uroczystość otwarcia nowo wybudowanego budynku Uroczystość otwarcia nowo wybudowanego budynku
Uroczystość otwarcia nowo wybudowanego budynku Uroczystość otwarcia nowo wybudowanego budynku
Stypendia Wójta za I półrocze w roku szkolnym 2023/2024 Stypendia Wójta za I półrocze w roku szkolnym 2023/2024
Program Laboratoria Przyszłości Program Laboratoria Przyszłości
Zakodowane przedszkole Zakodowane przedszkole

10 czerwca 2024 roku nasze uczennice: Zofia Świątczak z klasy IV i Lena Przybylska z klasy VI wraz z p. Januszem Nowakiem miały niezwykłą okazję uczestniczyć w święcie, podsumowującym projekt "Formy podstawowe" w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. W tym roku szkolnym nasza szkoła brała udział w tym inspirującym programie, a zaproszenie na tę uroczystość otrzymaliśmy bezpośrednio od Muzeum. Wydarzenie zgromadziło uczniów i nauczycieli z różnych szkół, którzy wspólnie celebrowali efekty całorocznej pracy nad rozwijaniem kreatywności i współpracy poprzez sztukę.

 

O projekcie "Formy podstawowe"

"Formy podstawowe" to cykliczny program skierowany do uczniów klas 4-8 szkół podstawowych, realizowany przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie oraz Edukacyjną Fundację im. Romana Czerneckiego. Celem programu jest wprowadzenie sztuki współczesnej do szkół, umożliwiając uczniom tworzenie własnych dzieł i wystaw oraz rozwijanie kreatywności, współpracy i umiejętności myślenia krytycznego.

W tegorocznej edycji wzięło udział 400 uczniów i 25 nauczycieli z różnych rejonów Polski. Prace artystyczne, przygotowane przez zaproszonych artystów z Polski i zagranicy, zostały zapakowane w specjalnie zaprojektowane pudełka-narzędziowniki i wysłane do szkół, gdzie stały się bazą do dalszych aktywności. Efektem działań i pracy uczniów pod czujnym okiem koordynatora p. Janusza Nowaka jest powstanie wystawy sztuki nowoczesnej w naszej szkole, która można podziwiać na korytarzu głównym szkoły.

 

Nasi uczniowie na Święcie

Nasza szkoła była jedną z uczestniczących w programie, a nasi uczniowie aktywnie angażowali się w tworzenie własnych dzieł sztuki inspirowanych materiałami z "Form podstawowych". Podczas uroczystości w Muzeum Sztuki Nowoczesnej uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje prace i podzielić się swoimi doświadczeniami z innymi uczestnikami projektu.

 

Plan Świętowania "Formy podstawowe" w Muzeum Sztuki Nowoczesnej

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 10:00 w Pawilonie nad Wisłą przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 22, gdzie na uczestników czekał poczęstunek. Po zgromadzeniu się i rozgoszczeniu w Pawilonie, nastąpiło oficjalne przywitanie gości. Kolejnym punktem

programu był warsztat integracyjny prowadzony przez edukatorów z Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

Najważniejszym elementem dnia był warsztat prowadzony przez Krzysztofa Maniaka, jednego z artystów tegorocznej edycji. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w kreatywnych zajęciach nad Wisłą, które zakończyły się wspólnym omówieniem i prezentacją stworzonych prac.

Po warsztatach uczestnicy zjedli obiad, a dzień zakończył się podsumowaniem projektu i pożegnaniem.

 

Wnioski i plany na przyszłość

Udział w projekcie "Formy podstawowe" oraz święcie podsumowującym w Muzeum Sztuki Nowoczesnej był dla naszych uczniów niezwykle wartościowym doświadczeniem. Pozwolił im nie tylko rozwijać swoje umiejętności artystyczne, ale także nauczył ich współpracy, kreatywności i krytycznego myślenia.

Planujemy kontynuować współpracę z Muzeum Sztuki Nowoczesnej i już teraz myślimy o kolejnych edycjach projektu, które pozwolą naszym uczniom na dalszy rozwój i twórcze eksploracje.

 

 

Podziękowania

Serdecznie dziękujemy Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie oraz Edukacyjnej Fundacji im. Romana Czerneckiego za możliwość uczestnictwa w tak inspirującym projekcie. Dziękujemy również naszym uczniom za ich zaangażowanie i kreatywność.

Pełni entuzjazmu i nowych pomysłów czekamy na kolejne wyzwania i projekty!

Opracował

Janusz Nowak

 

 

 • PILOTAŻOWE WDROŻENIE PROGRAMOWANIA
 • Lepsza Szkoła
 • Program Rządowy Aktywna Tablica
 • Myślę – Rozumiem – Wiem
 • Certyfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki
 • Rok Szkoły w Ruchu
 • Owoce w szkole
 • Mleko z klasą
 • BezpieczneWakacje.pl
 • Ratujemy i Uczymy Ratować
 • Klub Bezpiecznego Puchatka
 • Dzień Bezpiecznego Internetu
 • Mazowiecki Kurator Oświaty
 • Lepszy start w edukacyjną przyszłość
 • Mamo! Tato! Wolę Wodę!
 • Akademia Aquafresh
 • Kubusiowi Przyjaciele Natury
 • Projekt Centres PSK
 • Trzymaj formę
 • Zachowaj trzeźwy umysł
 • Odpowiedzialny Kierowca
 • Akademia Profesjonalnego Nauczyciela
 • OPOWIEŚĆ O ŻYDACH POLSKICH
 • AKTYWNA EDUKACJA
 • CERTYFIKAT Instytucji Otwartej na Innowacje
 • CERTYFIKAT BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE 2015
 • Program eTwinning
 • Program Wiarygodna Szkoła Podstawowa
 • Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury
 • Podziękowanie dla Szkoły od Pani Minister Edukacji Narodowej
 • Ogólnopolski program
 • Projekt edokluturalne przedszkole