Herb PolskiLogo szkoły

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wyszynie
Sala gimnastyczna
Nowoczesne sale lekcyjne
Nowa część naszej szkoły
Uroczystość otwarcia nowo wybudowanego budynku
Uroczystość otwarcia nowo wybudowanego budynku
Uroczystość otwarcia nowo wybudowanego budynku
Stypendia Wójta za I półrocze w roku szkolnym 2023/2024
Program Laboratoria Przyszłości
Zakodowane przedszkole
Previous Next Play Pause
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wyszynie Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wyszynie
Sala gimnastyczna Sala gimnastyczna
Nowoczesne sale lekcyjne Nowoczesne sale lekcyjne
Nowa część naszej szkoły Nowa część naszej szkoły
Uroczystość otwarcia nowo wybudowanego budynku Uroczystość otwarcia nowo wybudowanego budynku
Uroczystość otwarcia nowo wybudowanego budynku Uroczystość otwarcia nowo wybudowanego budynku
Uroczystość otwarcia nowo wybudowanego budynku Uroczystość otwarcia nowo wybudowanego budynku
Stypendia Wójta za I półrocze w roku szkolnym 2023/2024 Stypendia Wójta za I półrocze w roku szkolnym 2023/2024
Program Laboratoria Przyszłości Program Laboratoria Przyszłości
Zakodowane przedszkole Zakodowane przedszkole

Uroczystość zakończenia roku 2023/2024 rozpoczęła się niezwykle podniosłym akcentem – po odśpiewaniu hymnu państwowego i hymnu szkoły klasa ósma, która pożegnała dzisiaj Szkołę Podstawową im. Kornela Makuszyńskiego w Wyszynie, by po wakacjach rozpocząć kolejny etap edukacji, przekazała sztandar swoim młodszym koleżankom i kolegom z klasy siódmej.

 

Następnie głos zabrał honorowy gość, Wójt Gminy Stara Biała – pan Sławomir Wawrzyński, który pogratulował stypendystom i wręczył im pamiątkowe dyplomy. 45 uczniów z klas IV-VIII otrzymało stypendia za wyniki w nauce i ośmioro za osiągnięcia sportowe. Po momentach powagi i dumy nadszedł czas na krótki program artystyczny, czyli występ chóru, prowadzonego przez pana Radosława Witkowskiego, nauczyciela muzyki. Uczniowie wykonali utwory związane z tematyką wakacyjną oraz brawurowo zaprezentowali się w dwóch pieśniach ludowych, czym zachęcili publiczność do wspólnego klaskania i śpiewania.

 

Chór zszedł ze sceny nagrodzony gromkimi brawami, a wówczas do zebranych zwróciła się Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wyszynie, pani Katarzyna Warczachowska, która przypomniała, ilu wyzwaniom musieli stawić czoła wszyscy członkowie społeczności szkolnej, nie tylko w związku z wykonywaniem bieżących obowiązków, lecz także ze względu na wielką inwestycję, która została zrealizowana dzięki wspólnej pracy i zaangażowaniu wielu podmiotów. Pani Dyrektor podkreśliła, że uroczystość zakończenia roku szkolnego po raz pierwszy odbywa się w pięknej, wspaniałej hali sportowej, po czym wręczyła nagrody książkowe, świadectwa z biało-czerwonym paskiem, dyplomy uznania, gratulując uzyskanych wyników.

 

Dyrektor oddziału Banku Spółdzielczego w Starej Białej pani Anna Brzozowska wręczyła na ręce pani Dyrektor nagrody dla uczniów oraz dyplom Laureata konkursu „Nowe miejsce w Miasteczku”.

 

Końcowa część uroczystości obfitowała w momenty pełne wzruszenia, gdyż najpierw Pani Dyrektor pożegnała klasę ósmą, wręczając absolwentom świadectwa ukończenia szkoły podstawowej, później natomiast cała sala – owacjami na stojąco – podziękowała pani Bożenie Bartnickiej, Sekretarzowi Szkoły, za wiele lat owocnej pracy i zaangażowanie na rzecz społeczności szkolnej.

 

Zamykając uroczystość, pani Dyrektor życzyła wszystkim uczniom przyjemnych, ale przede wszystkim bezpiecznych wakacji, tak aby realizując swoje plany, nie zapominali o ostrożności i odpowiedzialności.

 

Do tych życzeń dołącza się cała Rada Pedagogiczna, mając nadzieję, że letnie miesiące okażą się dla uczniów inspirującą, wspaniałą przygodą, a wrzesień zastanie wszystkich członków społeczności Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wyszynie zdrowych, radosnych i gotowych do pracy w kolejnym roku szkolnym.

Do zobaczenia!

Opracowała: p. Karolina Załęska – nauczyciel języka polskiego

 

 • PILOTAŻOWE WDROŻENIE PROGRAMOWANIA
 • Lepsza Szkoła
 • Program Rządowy Aktywna Tablica
 • Myślę – Rozumiem – Wiem
 • Certyfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki
 • Rok Szkoły w Ruchu
 • Owoce w szkole
 • Mleko z klasą
 • BezpieczneWakacje.pl
 • Ratujemy i Uczymy Ratować
 • Klub Bezpiecznego Puchatka
 • Dzień Bezpiecznego Internetu
 • Mazowiecki Kurator Oświaty
 • Lepszy start w edukacyjną przyszłość
 • Mamo! Tato! Wolę Wodę!
 • Akademia Aquafresh
 • Kubusiowi Przyjaciele Natury
 • Projekt Centres PSK
 • Trzymaj formę
 • Zachowaj trzeźwy umysł
 • Odpowiedzialny Kierowca
 • Akademia Profesjonalnego Nauczyciela
 • OPOWIEŚĆ O ŻYDACH POLSKICH
 • AKTYWNA EDUKACJA
 • CERTYFIKAT Instytucji Otwartej na Innowacje
 • CERTYFIKAT BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE 2015
 • Program eTwinning
 • Program Wiarygodna Szkoła Podstawowa
 • Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury
 • Podziękowanie dla Szkoły od Pani Minister Edukacji Narodowej
 • Ogólnopolski program
 • Projekt edokluturalne przedszkole