W dniu 9 maja 2014 roku przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola w Wyszynie uczestniczyły w spotkaniu ze strażakami z okazji ich minionego święta.

Na początek dzieci z grup „Motylki”, „Pszczółki”, „Misie” i „Biedroneczki” zgromadzone w remizie strażackiej OSP w Wyszynie zaprezentowały krótki program artystyczny.

Następnie Panowie strażacy w ciekawy sposób przybliżyli dzieciom informacje związane z ich pracą. Dzieci miały okazję zobaczyć jak wygląda wóz strażacki, sprzęt gaśniczy oraz strój strażaka do codziennej pracy, jak również strój galowy.

Dzięki uprzejmości strażaków dzieci mogły obejrzeć pokaz lania wody z węża strażackiego, przeskoki przez ustawioną ścianę, a także prezentację stroju do usuwania gniazd groźnych owadów, takich jak pszczoły, czy szerszenie.

Przedszkolaki mogły zrobić sobie zdjęcie przy samochodzie i w hełmie strażackim, co sprawiło im wiele radości.

Dzieci z wszystkich grup podziękowały strażakom za ich trud i poświęcenie składając życzenia i wręczając kwiatki oraz laurki. „Motylki” wręczyły Panom strażakom własnoręcznie wykonany wóz strażacki.

Strażacy też nie zapomnieli o dzieciach częstując ich słodkościami.

Dziękujemy Prezesowi OSP Wyszyna p. Stanisławowi Wiśniewskiemu i pozostałym strażakom za przygotowanie i przeprowadzenie spotkania dla dzieci o charakterze edukacyjno – wychowawczym.

Opracowała - p. Anna Wiktorowska