30.10.2013 r. - to pamiętna data dla Pierwszoklasistów. W tym dniu w murach Szkoły Podstawowej w Wyszynie odbyło się uroczyste Ślubowanie uczniów klasy I.

Punktualnie o godzinie 16.30 uczniowie klasy IV – Paulina Bętlewska i Szymon Brzozowski powitali przybyłych gości: panią dyrektor, nauczycieli, rodziców i uczniów. Szczególnie gorąco powitali bohaterów uroczystości - uczniów klasy I, którzy ochoczo i z wielką radością zaprezentowali montaż słowno – muzyczny. Wspierani przez wychowawczynię p. Kamilę Górzyńską recytowali wiersze, śpiewali piosenki i tym samym udowodnili, że są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem flagowym pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. "Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej w Wyszynie" - mówiła pani dyrektor, dotykając „wielkim ołówkiem” - jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych. Uczniowie klasy I zostali przyjęci do braci uczniowskiej. Ukoronowaniem aktu pasowania było otrzymanie z rąk wychowawczyni pamiątkowych dyplomów i legitymacji szkolnych, a także książeczek oszczędnościowych SKO.

Pani dyrektor Katarzyna Warczachowska podziękowała dzieciom i wychowawczyni za fantastyczny występ, życzyła uczniom sukcesów małych i wielkich na miarę swoich możliwości, wychowawczyni – morza cierpliwości, zapału i satysfakcji z pracy z dziećmi, zaś rodzicom radości i zadowolenia z edukacyjnych postępów ich pociech.

Starsi uczniowie życzyli młodszym kolegom i koleżankom sukcesów w nauce oraz zapewniali ich ze swej strony o wsparciu, pomocy i opiece w szkole i poza nią.

Rodzice nie ukrywali wzruszenia, byli dumni ze swych dzieci i pełni uznania dla ich występu. Na zakończenie spotkania odbyła się sesja zdjęciowa do pamiątkowego albumu.

Wszyscy uczestnicy uroczystości zostali zaproszeni na „słodkie” przyjęcie przygotowane przez rodziców uczniów klasy I. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci wszystkich.

Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.

Wychowawczyni klasy I - Kamila Górzyńska