30 sierpnia 2014 r. w Samorządowym Przedszkolu im. Kornela Makuszyńskiego w Wyszynie odbyło się spotkanie adaptacyjno - integracyjne dla rodziców i dzieci zapisanych do przedszkola na rok szkolny 2014/2015.

Celem spotkania było ułatwienie dzieciom przekroczenia progu przedszkola i skrócenia czasu adaptacji. Uczestnictwo w tego rodzaju zajęciach, rozwija u dzieci poczucie bezpieczeństwa. Nauczyciele poznają dzieci, ich przyzwyczajenia, ale także oczekiwania rodziców wobec przedszkola.

Dzieci podczas wspólnych zabaw miały możliwość zapoznania się ze swoją Panią, poznania sali, zabawek i nowych przyjaciół.

Przedszkolaki chętnie brały udział w wielu ciekawych integracyjnych zabawach. Rodzice poza obserwacją własnych pociech włączyli się do wspólnej zabawy.

Dyrektor p. Katarzyna Warczachowska zapoznała rodziców z organizacją pracy przedszkola na nowy rok szkolny, obowiązującymi w przedszkolu regulaminami i uregulowaniami prawnymi.

Pierwszego września rano dzieci przyszły do przedszkola dużo odważniej, a rodzice pozostawili swoje dzieci z większym spokojem i zaufaniem.

Mamy nadzieję, że dzięki uczestnictwu w spotkaniu zarówno dzieci jak i ich rodzice nabrali przekonania, że czas spędzony w naszym przedszkolu będzie bezpieczny, miły i radosny.