W listopadzie 2014 r. nasza szkoła przystąpiła do III edycji ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego UNICEF "Wszystkie Kolory Świata", w którym zadaniem uczniów było przygotowanie charytatywnych laleczek. Kampanię wspiera Majka Jeżowska, Ambasador Dobrej Woli UNICEF.

Celem projektu jest:

• kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury,
  • pokazanie uczniom, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne,
  • zebranie środków na rzecz ratowania życia dzieci w Sudanie Południowym.

Celem UNICEF jest objęcie programem szczepień jak największej liczby dzieci, tak, aby ograniczyć ich śmiertelność.

W ramach akcji uszyliśmy piękne laleczki UNICEF, które są symbolem pomocy jakiej nasi uczniowie chcą udzielić dzieciom z biednych krajów. Wkład pracy, jaki włożyli w tę akcję, ich zapał i zaangażowanie przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Powstałe laleczki są REWELACYJNE.

DNIA 23 lutego 2015 r. o godz. 1105 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Wyszynie odbyła się wystawa i „licytacja” laleczek UNICEF.

Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor, Uczniom, Nauczycielom, Rodzicom i wszystkim Państwu, którzy zaangażowali się w Projekt Edukacyjny "Wszystkie Kolory Świata" do którego przystąpiła nasza szkoła.

Wszystkie laleczki znalazły swoich opiekunów, przekazujących jednocześnie darowiznę.

Laleczkę "Korneliusz" wylicytowała Dyrektor Szkoły i oficjalnie ogłosiła maskotką naszej szkoły.

Z licytacji w sumie uzyskano kwotę w wysokości: 723,00 zł. Wszystkie zebrane fundusze w ramach projektu "Wszystkie Kolory Świata" - edycja III zostały wpłacone na konto UNICEF jako darowizna na rzecz ratowanie życia dzieci w Sudanie Południowym.

Nasza szkoła otrzymała CERTYFIKAT SPOŁECZNIE ZAANGAŻOWANEJ PLACÓWKI

WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA

Koordynatorzy projektu - p. J. Piotrowska, p. A. Piotrowska, p. J. Kordulasińska