Dnia 31 marca 2015 r. w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego odbyło się uroczyste spotkanie z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas pierwszych - członkowie szkolnego teatrzyku „Kornelek” zaprezentowali program artystyczny pod hasłem „WIELKANOCY CZAS”, mający na celu przybliżenie tradycji i zwyczajów wielkanocnych. Dzieci opowiadały o symbolach świąt, recytowały wiersze, śpiewały piosenki. Oczywiście nie obyło się bez ludowych przyśpiewek, które wszystkich zachęciły do wspólnego śpiewu i wprowadziły w świąteczny, radosny nastrój. Po gromkich brawach, którymi zostali obdarowani najmłodsi artyści naszej szkoły świąteczne życzenia złożyła Pani Dyrektor Katarzyna Warczachowska oraz Wójt Gminy Stara Biała Pan Sławomir Wawrzyński.

Spotkanie było doskonałą okazją do podsumowania i rozstrzygnięcia KONKURSU REGIONALNEGO NA NAJPIĘKNIEJSZĄ PALMĘ WIELKANOCNĄ, którego organizatorem była p. Edyta Kołodziejska. Celem konkursu było propagowanie tradycji i folkloru związanego ze Świętami Wielkanocnymi, pogłębianie wiedzy na temat symboliki i znaczenia palmy w obrzędowości ludowej, upowszechnienie wśród dzieci zwyczaju robienia palm oraz promocja talentów plastycznych.

W konkursie wzięli udział uczniowie z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Sikorzu, ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Starej Białej, z Zespołu Szkół w Maszewie Dużym, z Zespołu Szkół w Starych Proboszczewicach i ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Wyszynie. Napłynęło do nas 108 pięknych, oryginalnych palm, a każda z nich była wyjątkowa. Wszystkie palmy zostały sprzedane na kiermaszu zorganizowanym przez uczniów należących do Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Kiermasz odbył się 22 marca 2015 r. przed kościołem w Sikorzu po Mszy Świętej o godz. 9.00. Mali misjonarze zebrali 1335 zł., pieniądze zostały przekazane na leczenie 6 letniej Sylwii chorej na białaczkę.

Jury wyłoniło laureatów konkursu. Przyznano 33 nagrody. Dyplomy i nagrody laureatom i zwycięzcom konkursu wręczyła Dyrektor Szkoły i Wójt Gminy Stara Biała.

Z całego serca dziękujemy wszystkim darczyńcom i tym, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie i wzięli udział w konkursie na najpiękniejszą PALMĘ WIELKANOCNĄ. Dzięki WAM drodzy Przyjaciele nasza akcja została uwieńczona tak wielkim sukcesem.

Opracowała - p. Edyta Kołodziejska