Dnia 23 czerwca 2017 roku o godz. 10.00 na szkolnym korytarzu odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017.

Wzięli w niej udział uczniowie klas I – VI, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły oraz Wójt Gminy Stara Biała Pan Sławomir Wawrzyński.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru szkoły, odśpiewaniem hymnu państwowego i zgodnie z tradycją, hymnu szkoły.

Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Katarzyna Warczachowska nawiązując do słów starożytnego mędrca Seneki „Uczymy się nie dla szkoły, ale dla życia”, które pięknie obrazują istotę trudu uczenia się.

Pani Dyrektor szczególne słowa skierowała do uczniów, mówiła „Zapewne były w tym roku chwile radości i smutku, zwycięstwa i porażki. Nieraz wichry rzucały Was na mieliznę albo na głęboką wodę, ale zawsze dążyliście dzielnie do celu. Jestem z Was bardzo dumna! Dziękuję Wam za trud, wysiłek, zaangażowanie w zgłębianiu tajników wiedzy, zdobywaniu nowych umiejętności, poznawaniu i rozwijaniu swoich zdolności i talentów. Gratuluję wyników w nauce, zwycięstw w wielu konkursach, zawodach sportowych, licznych występów artystycznych, sukcesów plastycznych, angażowania się w pracę na rzecz szkoły i innych instytucji oraz, co jest tak ważne, we wzajemną pomoc koleżeńską.”

Pani Dyrektor serdecznie dziękowała nauczycielom za rzetelność i wytrwałość w realizowaniu zadań oraz pracy dla dobra dzieci, aby były coraz lepiej przygotowane do wyzwań, jakie niesie współczesny świat. Samorząd Uczniowski wręczał w podziękowaniu wychowawcom klas, nauczycielom kwiaty.

Następnie 16 uczniów z klas IV – VI, którzy uzyskali średnią ocen min. 4,75 otrzymali z rąk Wójta Gminy Stara Biała stypendium naukowe w wysokości 150,00 zł. W tym roku szkolnym, czworo uczniów naszej szkoły otrzymało stypendium sportowe.

Pan Wójt w swoim wystąpieniu gratulował uczniom sukcesów, dziękował nauczycielom za pracę pedagogiczną i rodzicom za współpracę. Oznajmił również, że w trosce o wszechstronny rozwój uczniów naszej szkoły oraz dynamiczny rozwój placówki Gmina podejmie stosowne działania zmierzające do rozbudowy szkoły i wybudowania hali sportowej, co spotkało się z wielką radością ze strony wszystkich zgromadzonych. Na koniec życzył wszystkim przede wszystkim radości i słońca podczas wakacji.

W dalszej części uroczystości z rąk Pani Dyrektor, uczniowie klas I-VI za szczególne osiągnięcia, wyniki w nauce i zachowanie otrzymali dyplomy, nagrody książkowe ufundowane wspólnie z Radą Rodziców, zaś rodzice nagrodzonych uczniów listy gratulacyjne.

Na zakończenie uroczystości szczególne podziękowania zostały skierowane w stronę wszystkich rodziców, którzy zawsze wspierają działania szkoły, służą swoją radą i pomocą. Prezydium Rady Rodziców otrzymało dyplom i pamiątkowe książki.

Uroczystość zamknęła wypowiedź Pani Małgorzaty Bętlejewskiej, zastępcy przewodniczącego Rady Rodziców, w której w imieniu rodziców złożyła serdeczne podziękowania za cały rok wytężonej pracy i owocnej współpracy. Dziękowała Pani Dyrektor wręczając w imieniu wszystkich rodziców kwiaty, Panu Wójtowi, nauczycielom, pracownikom szkoły i wszystkim rodzicom.

Po ceremonii zakończenia roku szkolnego uczniowie udali się do klas na ostatnie przedwakacyjne spotkania. Na forum klasy otrzymali z rąk wychowawców świadectwa szkolne.

Wszystkim uczniom życzymy wakacji pełnych niezapomnianych wrażeń. Niech każda wakacyjna przygoda kończy się szczęśliwym powrotem do domu i szkoły.