Dzień 16 listopada 2018 roku pozostanie na długo w pamięci dzieci 3 letnich z Naszego Przedszkola i ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka. Od samego rana trwały przygotowania, a w sali gromadzili się goście. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyki i tańce. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Dla większości był to pierwszy, bardzo ważny występ. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka ogromną kredką przez Panią Dyrektor Katarzynę Warczachowską. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplomik pasowania. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech.

Wszystkim podobała się uroczystość, chociaż w niejednym oku mam i tatusiów pojawiły się łzy wzruszenia.

Opracowała: p. Marzena Rychlińska