
Po raz kolejny mali misjonarze z naszej szkoły włączyli się ogólnopolską akcję KOLĘDNIKÓW MISYJNYCH, którzy w tym roku wspierali dzieci i misjonarzy ze Sri Lanki.
W sobotę 17 stycznia 2026 roku grupa kolędników pod opieką p. Ewy Wrońskiej i p. Edyty Kołodziejskiej odwiedziła mieszkańców Wyszyny. Wędrowaliśmy od domu do domu, od rodziny do rodziny, przypominając wszystkim, że narodził się Chrystus. Wraz z tym przesłaniem nieśliśmy radość i pokój Bożego Narodzenia, opowiadając jednocześnie o życiu dzieci ze Sri Lanki, których sytuacja nie jest łatwa. Wiele rodzin żyje w obliczu biedy ekonomicznej. Dzieci chodzą spać głodne, niepewne skąd rodzina zdobędzie jedzenie. Jedno dziecko na pięć jest poważnie niedożywione z powodu suszy i kryzysu gospodarczego. Ponad 10 tysięcy dzieci przebywa w państwowych ośrodkach opieki, głównie z powodu ubóstwa. Edukacja dzieci jest utrudniona przez brak podstawowych artykułów papierniczych oraz przez problemy transportowe kraju. Często brakuje paliwa i nie jeżdżą żadne autobusy – dzieci i nauczyciele mają problem z dotarciem do szkół. Dla tych potrzebujących dzieci ze Sri Lanki KOLĘDNIKOM MISYJNYM w Wyszynie udało się zebrać 801 zł.
W niedzielę 18 stycznia mali misjonarze uczestniczyli we Mszy Świętej w kościele w Sikorzu, podczas której zaprezentowali krótki program: „Z kolędą w domu”. Po Eucharystii zbierali ofiary do skarbonki i obdarowywali parafian pamiątkami misyjnymi. Udało się zebrać 678 zł. Serdecznie dziękujemy księdzu proboszczowi Jarosławowi Cichockiemu za zaproszenie do Sikorza.
Cała kwota, czyli 1479 zł została wpłacona na PDMD dla potrzebujących dzieci ze Sri Lanki.
Serdecznie dziękujemy naszym parafianom z Wyszyny i Sikorza za radosne spotkania i chwile wzruszeń. Dziękujemy za złożone ofiary, za wielkie, otwarte serca, które potrafią dzielić się z potrzebującymi mieszkańcami krajów misyjnych. Oprócz ofiar pieniężnych otrzymaliśmy wiele pysznych smakołyków, były cukiereczki, ciasteczka, batoniki i czekoladki, które osłodziły nam trud misyjnej wędrówki. Kolędowanie sprawiło wiele radości zarówno rodzinom, do których przybyliśmy jak i nam. Mamy nadzieję, że za rok też się spotkamy.
SZCZĘŚĆ BOŻE W NOWYM ROKU!!!
Opracowała: p. E. Kołodziejska

































