
06.03.2026 r. uczniowie kl. Ib i IIIb uczestniczyli w wyjeździe do Zakątka Odkrywców na warsztaty z optyki.
W tajemniczej atmosferze ciemności uczniowie odkryli fascynujące zasady rządzące światłem i jego modyfikatorami. Pracując z laserami i rozszczepionym światłem, dowiedzieli się, ile kolorów kryje tęcza oraz skąd jabłko wie, jaki ma kolor. Każdy zbudował swój własny kalejdoskop, który stał się wyjątkową pamiątką z wycieczki. Kreatywną zabawę zapewniło malowanie światłem, które rozbudziło wyobraźnię każdego uczestnika.
Ten wyjazd okazał się bardzo udany, a przy okazji niezapomniany!
Opracowała: p. J. Wojciechowska

































