Herb PolskiLogo szkoły

W dniach 8 – 10 czerwca 2026 roku uczniowie klas IIIa i IV wzięli udział w wyjątkowej wycieczce edukacyjno - rekreacyjnej na Pomorze. Była to pierwsza tak długa wspólna podróż, która stała się nie tylko okazją do zdobywania wiedzy, ale również do budowania relacji, wzajemnego zaufania i pięknych wspomnień.

 

Podczas wyjazdu odwiedziliśmy Gdańskie ZOO, poznając fascynujący świat zwierząt oraz ucząc się odpowiedzialności za przyrodę. Kolejnego dnia odkrywaliśmy historię Gdańska, spacerując po jego zabytkowych ulicach, uczestnicząc w rejsie statkiem i odwiedzając Westerplatte – miejsce szczególnie ważne dla historii Polski. W Gdyni natomiast zgłębialiśmy tajniki nauki w Centrum Hevelianum, gdzie poprzez doświadczenia i eksperymenty mogliśmy przekonać się, że nauka potrafi być prawdziwą przygodą.

 

Jednak największą wartością tej wycieczki okazało się coś, czego nie da się zamknąć w programie wyjazdu. Był to czas budowania niezwykłej więzi między uczniami oraz między uczniami, a nauczycielami. Wspólne posiłki, rozmowy, spacery, śmiech i przeżywane razem emocje sprawiły, że staliśmy się sobie jeszcze bliżsi. Uczniowie uczyli się współpracy, odpowiedzialności i wzajemnej troski, a nauczyciele mogli poznać swoich wychowanków z zupełnie innej strony – pełnej spontaniczności, życzliwości i otwartości.

 

Ta pierwsza tak długa wycieczka, dla uczniów klas IIIa i IV pokazała, jak wielką siłę ma wspólne przeżywanie przygód. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu i poświęceniu nauczycieli wyjazd przebiegł w atmosferze bezpieczeństwa, serdeczności i wzajemnego szacunku. Była to nie tylko cenna lekcja historii, przyrody i nauk ścisłych, ale przede wszystkim lekcja przyjaźni, współpracy i budowania relacji. Wróciliśmy do domu zmęczeni, ale szczęśliwi, bogatsi o nową wiedzę, doświadczenia i wspomnienia.

Opracowała: K. Górzyńska

  • PILOTAŻOWE WDROŻENIE PROGRAMOWANIA
  • Lepsza Szkoła
  • Program Rządowy Aktywna Tablica
  • Myślę – Rozumiem – Wiem
  • Certyfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki
  • Rok Szkoły w Ruchu
  • Owoce w szkole
  • Mleko z klasą
  • BezpieczneWakacje.pl
  • Ratujemy i Uczymy Ratować
  • Klub Bezpiecznego Puchatka
  • Dzień Bezpiecznego Internetu
  • Mazowiecki Kurator Oświaty
  • Lepszy start w edukacyjną przyszłość
  • Mamo! Tato! Wolę Wodę!
  • Akademia Aquafresh
  • Kubusiowi Przyjaciele Natury
  • Projekt Centres PSK
  • Trzymaj formę
  • Zachowaj trzeźwy umysł
  • Odpowiedzialny Kierowca
  • Akademia Profesjonalnego Nauczyciela
  • OPOWIEŚĆ O ŻYDACH POLSKICH
  • AKTYWNA EDUKACJA
  • CERTYFIKAT Instytucji Otwartej na Innowacje
  • CERTYFIKAT BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE 2015
  • Program eTwinning
  • Program Wiarygodna Szkoła Podstawowa
  • Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury
  • Podziękowanie dla Szkoły od Pani Minister Edukacji Narodowej
  • Ogólnopolski program
  • Projekt edokluturalne przedszkole
  • Program profilaktyczny APTECZKA PIERWSZEJ POMOCY EMOCJONALNEJ