Herb PolskiLogo szkoły

Na początku grudnia, w naszym przedszkolu, zorganizowano dla dzieci specjalne zajęcia z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami. Wydarzenie to miało na celu promowanie akceptacji, szacunku i otwartości, a także rozwijanie empatii i tolerancji wśród przedszkolaków.

Wprowadzając element wstępnej rozmowy na temat niepełnosprawności, stworzono przestrzeń do zrozumienia oraz doceniania różnic między ludźmi. Dzięki temu dzieci miały okazję zadawać pytania i dzielić się swoimi spostrzeżeniami.

Podczas warsztatów nasze przedszkolaki mogły doświadczyć fascynujących zabaw sensorycznych, takich jak odgadywanie przedmiotów z zamkniętymi oczami, co nie tylko rozwijało ich zmysł dotyku, ale także uczyło rozpoznawania otoczenia w inny, pełny wyzwań sposób.

Kolejnym fragmentem zajęć była zabawa w odgadywanie słów z zasłoniętymi uszami, która skupiała się na komunikacji niewerbalnej. Dzieci, poprzez gesty i wyrażanie mimiki, odkrywały nowe aspekty komunikacji, rozwijając umiejętność porozumiewania się bez użycia słów.

Nie zabrało również aktywności z piłką, ale tym razem bez użycia rąk. Ta nietypowa forma zabawy wzmacniała zdolności motoryczne oraz promowała współpracę i wzajemną pomoc między małymi uczestnikami.

Na zakończenie, dzieci wzięły udział w kreatywnej pracy plastycznej, rysując swoje dłonie jako oznakę „pomocnej dłoni”. Ta symboliczna aktywność podkreśliła gotowość do pomocy i wsparcia, tworząc wizualny znak jedności i empatii.

Dziękujemy naszym małym uczestnikom za wspaniałą podróż w świat akceptacji i zrozumienia!

Opracowały:

Monika Przedpełska

Andżelika Janiszewska

 

 • PILOTAŻOWE WDROŻENIE PROGRAMOWANIA
 • Lepsza Szkoła
 • Program Rządowy Aktywna Tablica
 • Myślę – Rozumiem – Wiem
 • Certyfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki
 • Rok Szkoły w Ruchu
 • Owoce w szkole
 • Mleko z klasą
 • BezpieczneWakacje.pl
 • Ratujemy i Uczymy Ratować
 • Klub Bezpiecznego Puchatka
 • Dzień Bezpiecznego Internetu
 • Mazowiecki Kurator Oświaty
 • Lepszy start w edukacyjną przyszłość
 • Mamo! Tato! Wolę Wodę!
 • Akademia Aquafresh
 • Kubusiowi Przyjaciele Natury
 • Projekt Centres PSK
 • Trzymaj formę
 • Zachowaj trzeźwy umysł
 • Odpowiedzialny Kierowca
 • Akademia Profesjonalnego Nauczyciela
 • OPOWIEŚĆ O ŻYDACH POLSKICH
 • AKTYWNA EDUKACJA
 • CERTYFIKAT Instytucji Otwartej na Innowacje
 • CERTYFIKAT BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE 2015
 • Program eTwinning
 • Program Wiarygodna Szkoła Podstawowa
 • Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury
 • Podziękowanie dla Szkoły od Pani Minister Edukacji Narodowej
 • Ogólnopolski program
 • Projekt edokluturalne przedszkole