Dnia 16.04.2024 r w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Wyszynie po raz kolejny odbył się konkurs „Ekologiczny zawrót głowy, czyli pokaz mody ekologicznej”. W tym wydarzeniu wzięli udział zaproszeni goście: pani Ewa Koprowska reprezentująca Przedsiębiorstwo Gospodarowania Odpadami w Płocku, pan Arkadiusz Sadowski – prezes firmy Pasieki Rodziny Sadowskich oraz cała społeczność szkolno – przedszkolna.

Dzieci prezentowały stroje, które wykonały wspólnie z rodzicami. Stroje powstały z różnorodnych materiałów przeznaczonych do recyklingu np. kartony, worki, gazety, butelki plastikowe, folia spożywcza itp. Małe ekomodelki i ekomodele prezentowali na kwiatowym wybiegu swoje „ekokreacje”. Na pokazie można było zobaczyć strój ekologiczny rycerski, wieczorowo-wizytowy, balowy, bajkowy, itp. Ciekawymi dodatkami były nakrycia głowy, biżuteria i buty z surowców wtórnych. Pokaz miał na celu podniesienie świadomości o możliwości powtórnego wykorzystania odpadów, propagowanie idei selektywnej zbiórki, jak również zwrócenie uwagi na możliwość ograniczenia ilości wyrzucanych przez nas odpadów.

Komisja konkursowa w składzie trzyosobowym: p. Ewa Koprowska, p. Wioleta Marciniak, p. Justyna Kordulasińska oceniała zgodność z tematyką ekologiczną, oryginalność wykonania oraz estetykę i sposób prezentacji strojów. Przyznano nagrody główne i wyróżnienia.

Prezentowane stroje oceniano w trzech kategoriach wiekowych:

Grupa I

3 – 4 latki:

I miejsce: Liliana Ciecharowska „Misie”.

II miejsce: Anna Płaczkowska „Misie”

III miejsce: Alicja Kowalewska „Motylki”

Wyróżnienie: Adam Daniszewski „ Jeżyki”,

Maciej Downarowicz, Wojciech Rokicki „ Misie”

5 – 6 latki:

I miejsce: Aurelia Jagiełło – „ grupa A”, Liliana Trawińska - Biedronki

II miejsce: Władysław Młodzianowski – „ grupa A”, Wiktoria Gretkowska - Pszczółki

III miejsce: Halina Lisicka – „ grupa B”, Zuzanna Księżakowska – Pszczółki

Wyróżnienie:

Jan Rokicki, Nadia Zalewska „ grupa B”

Hanna Szałach, Katarzyna Jaworska „ Biedronki”

Grupa II

Klasy I – III

I miejsce: Joanna Płaczkowska, Sabina Lisicka

II miejsce: Zuzanna Gretkowska

Wyróżnienie: Marcelina Bochenek

Grupa III

Klasy IV – VIII

I miejsce: Maksymilian Sztuczka – klasa IV

II miejsce: Zuzanna Szafrańska – klasa VII

III miejsce: Maja Soczewska – klasa V

Wyróżnienie:

Alicja Bojanowska – klasa V

Adam Bochenek – klasa VI

Po zakończonym pokazie mody p. Ewa Koprowska wraz z członkami jury wręczyła nagrody rzeczowe, ufundowane przez Przedsiębiorstwo Gospodarowania Odpadami w Płocku oraz przez firmę Pasieka Sadowskich w Płocku.

Serdecznie dziękujemy sponsorom i zapraszamy do dalszej współpracy.

Uczniowie ze szkoły i dzieci z przedszkola podczas pokazu mody udowodnili, że ekologia i moda mogą iść w parze. Kolejny raz doświadczyli, że ekologia potrafi być ciekawa, zabawna, wesoła i bardzo przydatna. Jesteśmy przekonani, że tegoroczny Pokaz Mody Ekologicznej był połączeniem dobrej zabawy z edukacją ekologiczną.

Organizatorzy: p. Elżbieta Majewska, p. Maja Sieradzka, p. Anna Wiktorowska, p. Justyna Kordulasińska, p. Elwira Piotrowska, p. Marcin Komorowski.